Nebyly vidět budovy, trochu jako v Číně, smrdí to spáleninou, popisuje následky požárů v Austrálii Kvitová

Před rokem prvním grandslamem sezony prošla až do finále, kde nestačila na Japonku Naomi Ósakaovou. Jak dopadne Petra Kvitová na Australian Open letos? S českou tenistkou mluvil v Melbourne také o nepříjemném kouři z požárů či české soupeřce v prvním kole reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Rozhovor Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na loňském Australian Open | Foto: Adnan Abidi | Zdroj: Reuters

Jak se cítíte před Australian Open?
Cítím se dobře, což je asi nejdůležitější. Momentálně mám všeobecnou radost, z tenisu také. Měla jsem teď několik náročných tréninkových dní, ale věřím, že se to potom ukáže v zápase, třeba už v pondělí. Všechno je fajn, nic mě nebolí, vše jde podle plánu.

Los Australian Open: Kvitovou čeká český souboj proti Siniakové, Plíšková vyzve Mladenovicovou

Číst článek

V pondělí nastoupíte proti krajance Kateřině Siniakové, jaký to je pro vás začátek, hrát s Češkou hned na úvod?
Hrát s Češkou hned v prvním kole není úplně nejlepší, ale co nadělám, je nás hodně, takže se to i trochu nabízí, že se to může stát.

Loni jste v Melbourne bojovala o titul, vzpomenete si často na finálový zápas (těsná prohra s Naomi Ósakaovou) a na celý turnaj, na kterém se vám hodně dařilo?
Od té doby, co jsem tady, tak jsem si na něj vzpomněla mnohokrát. Jak na zápas, tak na ceremonii i celý turnaj. Všechno se to mísí dohromady, byly tam jak slzy štěstí, tak smutku. Bylo to emočně kolísající, ale ve finále to byl super turnaj.

Naomi Osakaová a Petra Kvitová po loňském finále Australian Open | Foto: Adnan Abidi | Zdroj: Reuters

Před turnajem se hodně mluví o zdejším ovzduší ovlivněném rozsáhlými požáry. Vy jste tu už celkem dlouho, jak to tu vypadalo?
Přiletěla jsem už v úterý, náš let měl zpoždění, úterý a středa byly nejhorší – nebyly ani pořádně vidět budovy, trochu jako v Číně. Bylo cítit, že to je z kouře, jako když grilujete.

Kouř z australských požárů zasáhl Australian Open. Několik hráček kvůli záchvatům kašle nedohrálo

Číst článek

V úterý jsem hrála v hale. Když je šance zdraví chránit, tak jsem pro to otevřenější. Ve středu jsme hráli na větším kurtu, který měl zataženou střechu, takže to bylo taky docela v pohodě. Ve čtvrtek strašně pršelo, možná začalo už ve středu, čímž se to trochu vyčistilo, bylo chladněji a vzduch je teď mnohem lepší.

Je to tedy jiný druh znečištění oproti smogu, který tenisté zažívají při některých turnajích v Číně?
Je to jiný druh smogu. Opravdu cítíte, že se něco pálí. Nejsou to zplodiny z aut, ale cítíte částečky ve vzduchu, které smrdí spáleninou.

Dostali jste od pořadatelů nějaké informace, jak může znečištěný vzduch turnaj ovlivňovat?
Všichni jsme dostali e-mail, sledujeme to, jsou tu speciální týmy doktorů. Kdyby to přesáhlo nějaké určité číslo, tak se přestává hrát, ale zatím to vypadá dobře. Doufám, že to bude fajn, v pondělí má přijít ještě déšť, tak uvidíme.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme