Kvitová se chce na sezonu znovu připravovat v Dubaji. Kvůli opatřením možná přijde o české Vánoce

Aktuální sezonu kvůli několika drobným zraněním a celkové únavě raději ukončila, aby se její zdravotní stav ještě víc nezkomplikoval. Tenistka Petra Kvitová už vyhlíží nový rok, i když přiznává, že se jí teď kvůli koronavirové pandemii plánuje velmi složitě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová na US Open | Foto: USA Today Sports, Robert Deutsch | Zdroj: Reuters

„Nějakou přípravu samozřejmě udělat musím. Pokud to jen trochu půjde, tak ráda zase poletím do Dubaje,“ řekla Petra Kvitová na setkání s novináři.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Kvitová opět plánuje předsezonní přípravu v Dubaji. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Z přípravy ve Spojených arabských emirátech v minulosti opakovaně těžil třeba Švýcar Roger Federer. Kvitové pomohla k výtečnému půlroku 2018 a ve stabilních podmínkách nabírala síly pro loňskou i letošní sezonu, výrazně ovlivněnou koronavirovou pandemií.

Ale protože je v každé zemi jiná situace a navíc se všechno stále rychle mění, je složité dívat se měsíce dopředu. Když to ale česká tenistka přesto udělá, tuší, že spousta věcí může být jinak.

Kvitová se na turnaji v Ostravě nepředstaví, osmá hráčka světa ukončila letošní sezonu

Číst článek

Přišla by třeba o české Vánoce, pokud by musela odletět do Austrálie kvůli povinné karanténě ještě čtrnáct dní předtím, než tam začne hrát. Pořadatelé a tamní tenisová federace sice jednají o výjimkách, ale zatím není jasné, která varianta nakonec zvítězí. A Kvitová se už smířila i s tou nejnepříjemnější – bez svátečních dní se svými blízkými.

„Už jsem i slyšela, že bychom byli v karanténě a zároveň hráli i turnaj. To se ale zatím nepotvrdilo, proto je tam čtrnáctidenní karanténa. Nechtějí dovolit, aby přijeli tenisté z celého světa s covidem a nakazili všechny lidi kolem,“ podotkla česká tenistka.

„Samozřejmě uvítám, když se to povede, mohla bych být doma s rodiči na Vánoce. Bylo by to pro nás všechny lepší, ale ať už to bude jakkoliv, nějak to přijmu,“ dodala Kvitová, která  letos i ve složitějším období uhrála čtvrtfinále, osmifinále a semifinále na třech grandslamových turnajích.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme