Prostějovský soud poslal muže podezřelého z útoku na tenistku Kvitovou do vazby

Prostějovský okresní soud vzal ve čtvrtek do vazby muže podezřelého z předloňského útoku na tenistku Petru Kvitovou v jejím prostějovském bytě. Soud o tom rozhodl na základě žádosti státního zástupce, a to pravděpodobně mimo soudní budovu. Novináře o rozhodnutí informovala Zuzana Burešová z informační kanceláře.

Aktualizováno Prostějov (Aktualizováno: 17:46 24. 5. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přibližná podoba muže, který napadl Petru Kvitovou | Foto: Týdeník Policie

„Je to pro mě samozřejmě dobrá zpráva, ale celá kauza pro mě skončí pravomocným odsouzením pachatele,“ vzkázala Kvitová pro média z Paříže, kde se připravuje na grandslamové French Open, na němž bude patřit mezi favoritky.

Policie zadržela muže, který pořezal Kvitovou. V akci byl speciální tým Tempus

Číst článek

„Okresní soud v Prostějově rozhodl ve vazebním zasedání o vzetí obviněného do vazby v trestní věci poškozené Petry Kvitové, potvrdila Radiožurnálu Burešová. Pokud jde o další informace, odkazuje Okresní soud v Prostějově na tiskové zprávy Policejního prezidia ČR. Bohužel, další informace podat nemůžeme,“ dodala.

Pracovnice soudu neuvedla ani důvody, kvůli kterým byl muž vzat do vazby. V úvahu připadá vazba útěková, kdy by se podezřelý mohl vyhýbat trestnímu stíhání.

Napojení na drogovou scénu

O vzetí do vazby rozhodovala soudkyně zřejmě mimo prostory soudu, v úředních hodinách eskorta muže do jednacích místností nepřivedla. Důvodem mohla být obava o prozrazení identity podezřelého muže – například kvůli výpovědi dalších svědků.

Podle informací České televize jde o muže, který má mít vazby na olomouckou drogovou scénu. V minulosti byl údajně vyšetřovaný v souvislosti s útoky na seniory. Bližší informace k případu ve čtvrtek mluvčí Policejního prezidia Ivana Nguyenová poskytnout odmítla. „Informovali jsme ve středu prostřednictvím twitteru o otevření případu, nic jiného uvolňovat nebudeme.“

K přepadení došlo 20. prosince 2016, Kvitová při něm utrpěla vážné poranění levé ruky, v níž drží raketu. Podrobila se komplikované operaci šlach všech prstů a několika nervů v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou.

Odložení případu

Loni v listopadu policisté oznámili, že případ odkládají. Pachatele se kriminalistům ani přes stovky podnětů od veřejnosti a rozsáhlé vyšetřování dopadnout nepodařilo, případem se zabývali 11 měsíců.

Policisté odložili případ loňského přepadení tenistky Petry Kvitové. Pachatele nedopadli

Číst článek

Kauzu policisté původně vyšetřovali jako těžké ublížení na zdraví, později ji překvalifikovali na zločin vydírání, za což pachateli hrozí pět až 12 let vězení. Podle vedoucího odboru obecné kriminality Jana Lisického pachatel zřejmě netušil, že útočí na tenisovou hvězdu. Vyloučil také, že by si Kvitová zranění způsobila sama.

Kvitová při výslechu agresora podrobně popsala a policisté několik dní po incidentu zveřejnili jeho předběžnou podobu. Vypsána byla také odměna za informace vedoucí k jeho dopadení. K původním sto tisícům, které po útoku nabídl prostějovský tenisový klub, přidal muž, jenž nechtěl zveřejnit svou totožnost, ještě 400 tisíc korun.

ČTK, voh, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme