Petra Kvitová je se dvěma tituly aktuálně nejúspěšnější tenistkou sezony

Její návrat na kurty po operaci těžce pořezané ruky stále udivuje. Petra Kvitová totiž hraje tak, že i ve vzácně vyrovnané éře ženského tenisu trochu vyčnívá nad ostatními konkurentkami. V tomto roce má jako jediná singlistka dva turnajové tituly, vede sezonní žebříček a v tom celkovém je druhá na světě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radost tenistky Petry Kvitové po vítězném finále turnaje WTA ve Stuttgartu, kde získala druhý titul v letošní sezoně | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Když loni touto dobou Petra Kvitová triumfovala v Praze, měla už turnajové tituly tři. To letos zopakovat nemůže, protože ve Stromovce nestartuje. Přesto zažívá srovnatelně úspěšnou úvodní část sezony, a žádná jiná tenistka ji nemá lepší. Z mužů dokázali letos získat dva tituly pouze Švýcar Roger Federer a Rakušan Dominik Thiem.

Kvitová je opět světovou dvojkou, Vondroušová je poprvé v elitní čtyřicítce

Číst článek

„Radost mám samozřejmě velikou, byl to první turnaj na antuce. Ta je ve Stuttgartu trošku jiná než všude jinde. Hrálo se v hale, ale stejně se to počítá. Já jsem za to hrozně ráda,“ řekla Petra Kvitová českým reportérům při cestě ze svého zatím posledního vítězného turnaje v německém Stuttgartu.

Její letošní úvodní polovina roku je podobně úspěšná jako ta loňská, přesto je v lecčem jiná. Loni, tenistka skoro neodpočívala, mezi turnaji měla i dva fedcupové víkendy. Letos plánuje jinak a do sezony zařadila i přípravný blok před antukovou sezonou.

„Byly to výborné dva týdny přípravy na antuce a jenom jsem ráda, že jsem to převedla i do zápasů. Přece jenom je to trošku jiné,“ pochvaluje si Petra Kvitová, která hned ze svého prvního turnaje na antuce veze titul.

Ve Stuttgartu bez trenérů

V této sezoně už jeden získala v Sydney, a došla k němu dost podobným způsobem jako teď ve Stuttgartu. Tehdy v Austrálii se kvůli přípravě na Australian Open s trenérem Jiřím Vaňkem dohodla, že si ho nebude zvát během setů na lavičku, jak je to mimo grandslamové turnaje povoleno, a v Německu neměla své kouče v boxu vůbec.

„Tím, že je to z Česka a z Prahy, tak se to nabízelo a já jsem ráda za to, jak to všechno dopadlo. Vím, že se kluci dívali, takže fandili určitě u televize a určitě se nemůžou dočkat, až pojedeme zase někam na turnaj,“ smála se Petra Kvitová, která se v tomto týdnu už se svými trenéry na hru a kondici Jiřím Vaňkem a Davidem Vydrou přesune do Madridu, kde loni vyhrála.

No.27 feels amazing! 🏆

I had such a fun week in Stuttgart and this title is the icing on the cake.

Thanks to the tournament and the fans for making it a special one ❤

19:42 – 28. 04. 2019

447 7670

Pak ji čeká turnaj v Římě a grandslam v Paříži. A pokud bude na antukových akcích úspěšná, má velmi slušnou šanci stát se v létě světovou jedničkou.

„Já jsem se hlavně vracela s úmyslem, že nechci jen hrát, ale že chci soupeřit s těmi nejlepšími a porážet je. To si myslím, že jsem už dokázala i předtím, nejenom až v letošním roce, ale kvůli jedničce jsem se určitě nevracela,“ opakuje celkem často Petra Kvitová, se dvěma turnajovými tituly a čtyřmi finálovými účastmi zatím suverénně nejlepší tenistka sezonního žebříčku. Světová dvojka je v celkovém pořadí, které vede Japonka Ósakaová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme