Program určuje zdraví a diskuse s manželkou, říká Federer. Po turnajích cestuje s celou rodinou

Za čtrnáct let se toho dá stihnout spousta, ale pokud jde o sbírání tenisových trofejí, potřebujete k tomu nejen čas. Švýcar Roger Federer má takových výjimečných věcí pohromadě zřejmě hned několik a také proto získal za tu dobu už 19 grandslamových titulů. Ten zatím poslední na svém nejoblíbenějším turnaji a povrchu, ve Wimbledonu.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Děti Rogera Federera sledují, jak tatínek přebírá 8. wimbledonskou trofej | Zdroj: Reuters

I při slavnostním ceremoniálu byl vidět velmi početný tábor lidí, kteří Rogera Federera na cestách doprovázejí, od rodiny, blízkých po všechny členy týmu. Dříve v sezoně musela podstatná část týmu létat ekonomickou třídou, do té pohodlnější se totiž všichni nevešli.

Přehrát

00:00 / 00:00

Suverénní vystoupení Rogera Federera sledoval ve Wimbledonu nejen Jaroslav Plašil

To je jeden ze zásadních rozdílů, pokud se vrátíme v čase do roku 2003. Do doby, kdy Roger Federer vyhrál ve Wimbledonu svůj premiérový grandslamový titul.  „Tým býval mnohem menší. Děti kolem mě neběhaly s tím, že by mě mohly v noci probudit, dnes se to občas stane,“ směje se.

Čtyři děti, dva páry dvojčat, které byly i na wimbledonském ceremoniálu, sice ještě občas Rogera Federera vyruší ze spaní, ale sportovní cíle tatínka zdá se nijak neohrožují. Švýcarský tenista sbírá tituly i v roli čtyřnásobného otce, těch grandslamových má z mužské dvouhry už devatenáct.

Vděčí za to výjimečnému talentu, ale také zázemí i dokonalému plánování. „On je tak výjimečný. Bavili jsme se, kdo je z top borců schopný na tři měsíce vypadnout a pak se vrátit úplně v klidu. On, možná Nadal. Djoković nebo Murray nevím a zbytek ne,“ říká tenisový trenér a teď kouč Tomáše Berdycha Martin Štěpánek.

I Roger Federer byl ale překvapený z toho, jak hladce všechno šlo, poté co si vzal po loňském Wimbledonu půlroční přestávku na úplné doléčení zdravotních potíží.

Soupeři zvažují přestávku

„Jsem překvapený Austrálií, Indian Wells a Miami, nemohl jsem tomu věřit. První měsíce byly jako sen, nasměrovaly mě k tomu, abych mohl být ve Wimbledonu v dobré formě,“ přiznal Roger Federer.

Švýcar v Londýně o žádné další pauze nemluvil, tu naopak zvažují kvůli zdravotním potížím někteří konkurenti. Novak Djoković skrečoval zápas s Tomášem Berdychem, problémy evidentně trápily i Andyho Murrayho.

Zato Švýcar se zdá plný sil. „Hlavní roli v mém rozhodování hraje samozřejmě zdraví. Pak jsou to obvyklé diskuse se ženou o rodině a dětech, jestli jsme spokojení a můžeme na pět sedm týdnů vyrazit na turnaje. Zatím to nebyl žádný problém, to je skvělé,“ prozradil 19násobný grandslamový šampion.

Děti Rogera Federera sledují, jak tatínek přebírá 8. wimbledonskou trofej | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Jaroslav Plašil, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme