Roger Federer si připsal další unikát. Australian Open dokázal ovládnout na různě barevných kurtech

Tenista Roger Federer je prvním mužem, který získal 20 grandslamových titulů v mužské dvouhře . V Austrálii, kde teď naposledy triumfoval, jich vyhrál skoro třetinu. A zajímavé také je, že tam jako jediný singlista dokázal vyhrát na dvou různě barevných kurtech.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roger Federer s trofejí pro vítěze Australian Open | Zdroj: Reuters

Ve třicetileté historii Melbourne Parku to byla zásadní změna, v roce 2008 tady zřejmě i k radosti fotografů natřeli dvorce na modro.

Federer ve finále Australian Open v pětisetové bitvě udolal Čiliće a má dvacátý grandslam kariéry

Číst článek

Zdejší tvrdý povrch tím získal některé nové vlastnosti, ale Roger Federer na něm vyhrávat nepřestával, tři tituly získal ještě na starém zeleném a teď má třetí i na modrém. Na zlomový rok 2008 ale vzpomíná i v jiných souvislostech.

„Myslím, že je to samozřejmě úplně jiný život. Dnes mám čtyři děti, před deseti jsem žádné neměl. Je jasné, že můj život se obrátil vzhůru nohama,“ řekl Federer po zápase.

„Co se týče tenisu, myslím, že vidím věci jinak, trochu víc o něm přemýšlím. V roce 2008 jsem bojoval s mononukleózou, skončil jsem v semifinále. V mé kariéře to byl trochu zlom, abych byl upřímný. Cítil jsem, že jsem tam trochu ustoupil na nějakých šest až devět měsíců, ale byl jsem schopen se vrátit zpátky,“ vysvětloval švýcarský tenista.

Vrátit se na tu úplně nejvyšší úroveň se dokázal Roger Federer ve své kariéře ještě několikrát, i po předloňské šestiměsíční pauze, po které získal už třetí grandslamový titul. Takže teď mluví o pohádce, která pokračuje.

„Pohádka pokračuje pro mě i pro nás. Po skvělém loňském roce je tohle neskutečné,“ žasl Federer.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme