Roman Jebavý je na nějakou dobu nejlepším českým deblistou. Zní to dobře, říká

Jeho jméno znali donedávna spíš jen skalní tenisoví fanoušci. V konkurenci Radka Štěpánka, Františka Čermáka a dalších ještě nevyčníval, ale teď už je Roman Jebavý nějakou dobu nejlepším českým deblistou. Poprvé byl i na grandslamovém turnaji, odkud odjíždí jako poražený osmifinalista.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Zdroj: Reuters

„Určitě to zní to dobře, kdyby mi to řekl někdo před pár lety…“ Roman Jebavý bere své umístění (momentálně je v sedmé desítce žebříčku) s velkým, ale opravdu s hodně velkým nadhledem. Ví, že dlouhodobě nejlepší český deblista Radek Štěpánek se teprve připravuje na návrat po dalším komplikovaném zranění, a že ti další tenisté se čtyřhře tolik nevěnují.

Vždyť i on míval ambice být úspěšný hlavně jako singlista, tím spíš když býval mezi juniory i třetí na světě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Roman Jebavý je na nějakou dobu nejlepším českým deblistou.

„Být dobrý junior neznamená, že se člověk prosadí i v dospělých. Je to dobrý základní bod, člověk si zažije ty roky, kdy objede juniorské grandslamy, lidi se o něj zajímají. Pak jste ale dospělý a musíte si to všechno uhrát, prokopat se tím. Většině lidí se to nepovede. Byl jsem třetí na světě, dařilo se mi, pak jsem přešel do chlapů a začal jsem docela dobře. Po prvním roce jsem byl hnedka ve 300, ale pak jsem se zastavil a nedokázal jsem udělat posunový bod na ATP a dál. Opakoval jsem to takhle tři, čtyři roky a utekla mi základní úroveň, síla. Do toho přišlo to koleno a už to asi tak bude a budu se věnovat čtyřhře,“ usmívá se teď zpětně této paradoxní situaci Roman Jebavý.

Zranění je většinou spíše překážkou, ale jemu pomohlo k lepším výsledkům i výdělkům, na které teď jako dobrý deblista dosáhne. „Určitě, protože před dvěma lety jsem byl na operaci a pak osm měsíců nehrál. Pak jsem začal, trápil jsem se, koleno nebylo v pořádku, občas mě bolelo a bál jsme se. Bylo to takové nouzové, že pak budu hráč čtyřhru, kvůli tomu kolenu jsem to tak udělal a asi to byla dobrá volba,“ řekl Roman Jebavý.

S deblovým partnerem Jiřím Veselým vyhrál nedávno turnaj v Istanbulu, teď si oba zahráli na Roland Garros. V Paříži vyřadili i osmý nasazený pár, loňské finalisty Turnaje mistrů Rama s Klaasenem, na čtvrtfinále sice nedosáhli, ale i tak odjíždí ze svého prvního grandslamu Jebavý spokojený.

„Těšil jsem se, užívám si to tady, dneska to tak trošku zhořklo, ale stejně kdyby mi to někdo řekl před turnajem, tak bych to bral všema deseti. Jsem rád, že hned na prvním grandslamu se mi podařilo něco uhrát a budu rád, kdyby to takhle pokračovalo.“ „Super, doufám, že spolu budeme hrát ještě několik let a co nejvíc turnaj,“ přidává se Jiří Veselý.

Jaroslav Plašil, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme