Šarapovová dostala divokou kartu na US Open. Dopingový trest jí nepřitížil, vysvětlili pořadatelé

Ruská tenistka Maria Šarapovová si poprvé po vypršení dopingového trestu zahraje grandslamový turnaj. Pořadatelé amerického US Open jí udělili divokou kartu rovnou do hlavní soutěže.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Maria Šarapovová | Zdroj: ČTK

„Americká tenisová asociace udělila Marii Šarapovové divokou kartu. Její dopingový trest skončil a proto nebyl faktorem ovlivňujícím proces výběru. V souladu s předchozí praxí byla divoká karta udělena vítězi turnaje, který ji potřeboval pro vstup do hlavní soutěže,“ vysvětlili pořadatelé US Open s tím, že podobně se zachovali v případě Martiny Hingisové, Kim Cljistersové či Lleytoona Hewitta.

Třicetiletá Maria Šarapovová je aktuálně 148. ženou světového žebříčku. Z absolutní elity vypadla kvůli dopingovému trestu za nález meldonia. Pořadatelé US Open ale Rusku vybrali mezi sedm tenistek, které dostaly divokou kartu přímo do hlavní soutěže.

Tenistka se po dopingovém trestu vrátila letos na jaře na turnaji ve Stuttgartu, grandslamový turnaj ale zatím nehrála. Organizátoři Roland Garros ji nedali divokou kartu ani do kvalifikace, do Wimbledonu jet nemohla kvůli zraněnému stehennímu svalu.

Šarapovová ale stále není zdravotně stoprocentně v pořádku. Ve Standfordu odehrála jediný zápas, preventivně se odhlásila i z turnaje v Cincinnati, aby vyřešila problémy s předloktím.

Na US Open slavila celkové vítězství v roce 2006. O rok dříve a v roce 2012 se dostala do semifinále. Naposledy se v New Yorku představila před třemi lety.

Zatím nejlepšího výsledku po vypršení dopingového trestu dosáhla Šarapovová hned na prvním turnaji, ve Stuttgartu došla do semifinále. Na dalších třech turnajích vyhrála vždy jediný zápas.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme