Šarapovová si užívá návrat díky volné kartě, soupeřky se snaží strávit křivdu

Maria Šarapovová je zpátky. Po vypršení trestu za doping naskočila díky volné kartě do turnaje v německém Stuttgartu a hned svou první soupeřku, Italku Robertu Vinciovou zdolala 2:0 na sety. Návrat Rusky sledovala prestižní média z celého světa.

Stuttgart/Německo (Aktualizováno: 12:35 27. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Maria Šarapovová

Maria Šarapovová | Zdroj: Reuters

„Bože, nemyslím, že by někdy The Sun byl ve Stuttgartu. Tohle je určitě poprvé," podivila se Maria Šarapovová na tiskové konferenci po svém návratu.

Nejen z přítomnosti reportéra britských bulvárních novin mohla být Maria Šarapovová zaskočena. Dostala třeba otázku, jestli teď našla povolenou alternativu dnes už zakázaného meldonia, které jak sama řekla ve své obhajobě, léta legálně ze zdravotních důvodů brala.

„To je osobní informace. Je to mezi mnou, WTA a antidopingovými lékaři," opáčila.

„Jinak je to ten nejkrásnější pocit na světě. Kurt je moje jeviště, už od doby, kdy jsem byla dítě. Dlouho jsem na tuto chvíli čekala," popsala předtím v dlouhém projevu svůj návrat.

Hned několikrát odpovídala na téma divokých karet, kterými tak dráždí některé konkurentky a zřejmě i dost fanoušků. Potlesk od doby, kdy Ruska vstoupila poprvé po trestu za doping na kurt, zesílil, nevýrazný pískot postupně zmizel, ale stejně to byla Roberta Vinciová, které fanoušci aplaudovali silněji.

Šarapovová prožila vítězný comeback. Ve Stuttgartu porazila Vinciovou

Číst článek

Právě 36letá Italka patří k tenistkám, kterým vadí volné karty pro Marii Šarapovovou. Vždyť třeba Barbora Strýcová, která pykala za mnohem menší prohřešek, šlo o zakázanou látku v přípravku na hubnutí, musela začínat od píky na těch nejmenších turnajích.´

„Měla jsem půl roku pauzu. Tehdy jsem udělala blbost, ale měla by si tu cestu projít a dostat se zpět zdola. Je to smutné, tenis je byznys a je to jen o penězích. Tak to prostě je, akorát se s tím musíme srovnat. Už je mi to úplně jedno," reagovala česká tenistka

Ani poražená Vinciová už se k návratu Rusky dál nechce vracet. „Doufám, že příště budu mít větší štěstí na los," neodpustila si aspoň ironickou poznámku Italka, která na návrat Šarapovové jako první doplatila.

Velmi hlasitě se naopak ozvala wimbledonská finalistka z roku 2014 Eugenie Bouchardová. „Nemyslím si, že je to dobře. Je to podvodník a nemyslím si, že podvodníci by měli být připouštěni zpět do sportu. Je to nefér ke všem ostatním hráčkám."

„WTA tím vysílá špatný signál. ‚Podváděj a přivítáme tě zpátky s otevřenou náručí. Nemyslím si, že to je správně," řekla 23letá Kanaďanka v rozhovoru pro TRT World.

Na French Open nemyslí

Volné karty má Maria Šarapovová zatím tři, tu ve Stuttgartu už využívá, další dostala do Madridu a Říma. O té grandslamové pro Paříž bude definitivně rozhodnuto 16 května.

Roland Garros je nejúspěšnějším turnajem velké čtyřky pro třicetiletou tenistku, jedině tam triumfovala dvakrát, zkompletovala tam kariérní grandslam, ale teď se nechce rozptylovat představou, že by na něm chyběla.

„Nemyslím na to. Už se hodně mluvilo, jestli divokou kartu dostanu, nebo ne. Když se vracíte po 15 měsících, je důležité soustředit se na turnaj, který přijde. Paříž je neuvěřitelné město, mám odtud velké výhru, ale soustředím se na to, co je," vysvětluje Ruska.

Právě tři první turnaje ve Stuttgartu, Madridu a Římě jsou totiž pro Marii Šarapovovu zásadní, potřebuje v nich nasbírat aspoň 600 bodů, aby žebříčkovým umístěním dosáhla na hlavní soutěž slavného Wimbledonu, teď ve Stuttgartu hraje už o kvalifikaci grandslamové Paříže, kam by ji podle některých spekulací mohli pořadatelé pustit.

Atmosféra v ženské šatně teď mohla celkem zhoustnout, i když Ruska to prý ani nemůže posoudit. „Já tam netrávím moc času, není to moc důležitá část mého života. Mám kamarády doma i ve světě, záleží mi na vztazích s přáteli a rodinou," říká Maria Šarapovová.

Jaroslav Plašil, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme