Měla by skončit, vzkázal ředitel tenisového turnaje Sereně. Slova o váze a věku vytočila i jejího manžela

O pořádný rozruch se postaral generální ředitel tenisového turnaje Madrid Open Ion Tiriac. Rumunský miliardář a bývalý tenista prohlásil, že Serena Williamsová by už vzhledem ke svému věku a tělesné hmotnosti měla raději pověsit raketu na hřebík.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiriac je v Rumunsku pojem. Dnes jedenaosmdesátiletý podnikatel se v minulosti úspěšně věnoval nejen tenisu, ale i hokeji, kde to na pozici obránce dotáhl až na Zimní olympijské hry v roce 1964.

Jenže „Buldozer z Brašova“, jak rodákovi ze stejnojmenného města přezdívají, někdy ve svých prohlášeních zajde až příliš daleko a podobně se prezentoval i v rozhovoru pro rumunskou televizní stanici.

„Ve svém věku a váze, kterou teď má, už se zkrátka nepohybuje tak lehce, jako tomu bylo před 15 lety,“ zkritizoval Tiriac aktuálně 11. tenistku světa Williamsovou a tím jeho hodnocení neskončilo.

V minulosti to však nevypadalo, že by spolu měli špatné vztahy:

„Serena bývala fantastickou hráčkou. Kdyby v sobě měla alespoň trochu slušnosti, tak by skončila,“ podotkl bývalý tenista, který si v minulosti vyzkoušel i roli trenéra a úspěšně vedl například Borise Beckera.

Manžel zasáhl

Netrvalo dlouho a na nebývale ostrá slova z úst rumunského miliardáře zareagoval Serenin manžel Alexis Ohanian, který na sociálních sítích nepřímo potvrdil, že jeho žena na turnaj do Madridu letos rozhodně nezavítá.

„Naštěstí mohu s klidem říct, že vůbec nikoho nezajímá, co si Ion Tiriac myslí,“ napsal na twitteru úspěšný internetový magnát. Ohanian pak ještě přidal pohled na věc a Tiriacovi vzkázal, že vypadá jako z manéže: „V roce 2021 se nezdržuju tím, že se nějaký rasistický a sexistický klaun v podpatcích otírá o moji rodinu.“

Devětatřicetiletá Američanka se momentálně pilně připravuje na únorové Australian Open, kde by ráda přidala do sbírky grandslamový titul s pořadovým číslem 24.

Michal Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme