Thiem otočil semifinálový zápas Australian Open proti Zverevovi. O titul se utká s Djokovićem

Semifinále Australian Open mezi Dominicem Thiemem a Alexanderem Zverevem nabídlo vyrovnaný tenis. Úvodní set získal dvaadvacetiletý Němec, ovšem Thiem průběh zápasu otočil, dva sety vybojoval v tie-breaku a nakonec zvítězil 3:6, 6:4, 7:6 a 7:6. Thiem se tak stal prvním rakouským tenistou, který postoupil do finále tohoto grandslamu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dominic Thiem (vlevo) porazil v semifinále Australian Open Alexandera Zvereva 3:1 na sety a stal se tak prvním rakouským tenistou, který postoupil do finále tohoto grandslamu. | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

Bilance odehraných zápasů hovořila před utkáním spíše pro šestadvacetiletého Rakušana, který dosud ovládl šest z osmi vzájemných klání.

Bitvu velikánů na Australian Open ovládl Djoković. V semifinále porazil Federera ve třech setech

Úvod utkání nabídl brejk obou hráčů. Zverev využil nejprve třetí brejkbol, jeho soupeř následně ten druhý. Následně si tenisté drželi svá podání až do stavu 3:3. Mezitím pořadatelé zatáhli střechu, protože v Melbourne začalo pršet. Poté získal dvaadvacetiletý Němec tři gamy v řadě, během kterých sebral dvakrát Thiemovi podání a za 40 minut tak vyhrál i celý set 6:3.

Na začátku druhé sady byl úspěšnější Thiem, který využil druhý brejkbol a následně ukořistěnou hru potvrdil při vlastním podání. Vedl tak již 3:1. Zverev si ale poté vzal ztracené podání zpět a hrálo se od znovu. Hned v následujícím gamu prolomil Thiem další podání svého soupeře a čistou hrou se ujal vedení 5:3. Německý tenista poté snížil, a v dalším gamu měl při podání Thiema dokonce dva brejkboly. Ani jeden z nich ale nevyužil. Rakušan uhrál tři míčky v řadě a získal tak druhý set 6:4.

Třetí set nabídl také vyrovnaný tenis. Thiem se dostal již do vedení 3:1, ovšem pak Zverev vyhrál tři gamy v řadě a otočil na 4:3. Poté si oba tenisté drželi svá podání a set dospěl do tie-breaku. Rakušan si v něm vypracoval tři setboly, využil hned ten první a ujal se vedení 2:1 na sety.

V dalším setu si oba tenisté drželi svá podání až do tie-breaku. Thiem v něm vedl již 3:0, ovšem Němec započal stíhací jízdu a snížil na rozdíl jednoho bodu. Následně ale svou chybou nabídl soupeři bod, když u sítě zasmečoval do autu. Za stavu 5:3 si Thiem vypracoval tři mečboly. Využil druhý z nich a mohl se tak radovat z postupu do finále Australian Open. V něm se utká v neděli se světovou dvojkou Novakem Djokovićem. Ten ve čtvrtečním semifinále vyřadil Rogera Federera.