Tenisové turnaje v Melbourne ruší čtvrteční program, jeden z pracovníků hotelu měl pozitivní test

Všechny přípravné tenisové turnaje v Melbourne zrušily po pozitivním testu na koronavirus u zaměstnance jednoho z karanténních hotelů kompletní čtvrteční program. O případném dalším pokračování soutěží se teprve rozhodne.

Melbourne (Aktualizováno: 16:22 3. 2. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová a v pozadí Karolína Muchová | Zdroj: Reuters

Podle premiéra státu Victoria Daniela Andrewse nebude mít současné opatření přímý dopad na grandslamové Australian Open, které by mělo v Melbourne začít 8. února.

Health Authorities have advised us that a Hotel Quarantine worker has tested positive for COVID-19.
 
Those associated with the AO who quarantined at the hotel now need to be tested and isolate until they receive a negative test result.

15:24 – 03. 02. 2021

494 1041

Hotelový zaměstnanec měl pozitivní test na covid-19 ve středu . Všichni hráči, trenéři či rozhodčí, kteří byli s nakaženým šestadvacetiletým mužem v hotelu Grand Hyatt v kontaktu, budou muset do izolace, než odevzdají negativní test.

Očekává se, že se karanténa bude týkat 500 až 600 osob, není známo, kolik z nich je tenistů.

„Spojíme se se všemi, kterých se to týká, abychom jim zajistili otestování, jak nejrychleji to bude možné,“ uvedli pořadatelé Australian Open v prohlášení.

„V Melbourne Parku ve čtvrtek žádné zápasy nebudou. Aktualizace pátečního programu bude oznámena později během dneška,“ dodali.

Ojedinělý případ

Nakažený pracovník měl v poslední den služby v hotelu 29. ledna negativní test, ale později byl testován s pozitivním výsledkem. „Je to jen jeden případ. Jsme dobře vycvičeni a vyškoleni na to, co máme dělat,“ uvedl Andrews.

Všech zhruba 1200 zahraničních účastníků Australian Open muselo po příletu do země do čtrnáctidenní karantény. Většina hráčů mohla na několik hodin denně odejít z hotelu a trénovat, skupina 72 tenistů včetně čtyř Čechů ale měla kvůli nakaženým spolucestujícím přísnější izolaci bez možnosti opustit hotelový pokoj.

Úvodní grandslam sezony počítá s tím, že denně bude smět do Melbourne Parku až 30.000 diváků. „Turnaj je pro nás důležitý, ale tady jde o veřejné zdraví a bezpečnost,“ dodal

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme