‚Největší turnaje na body i na prachy.‘ Barboře Strýcové se letos mimořádně daří na grandslamech

Ve 32 letech zažívá nejúspěšnější sezónu. Alespoň pokud jde o výsledky na grandslamových turnajích. Tenistka Barbora Strýcová dosáhla v New Yorku na třetí kolo US Open a na nejvýznamnějších turnajích letos slaví už desáté vítězství.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová na US Open | Foto: AP/Seth Wenig | Zdroj: ČTK

„Grandslamy jsou pro mě nejdůležitější a tenhle rok na nich hraju nejlíp,“ těšilo Barboru Strýcovou pro Radiožurnál po postupu do třetího kola US Open a celkově desátém grandslamové vítězství v roce.

Suverénní Strýcová hladce prošla do 3. kola US Open, postupuje i Plíšková

Číst článek

Na běžných turnajích, kterých je přitom v sezóně mnohem víc, vyhrála zatím jen devět zápasů, takže na nich zdaleka není tak úspěšná.

A bilanci by neměnila, vždyť je mnohem víc tenistek, které to mají obráceně. „Svým způsobem mi to dává sebevědomí, že se dokážu zavřít do sebe uhrát na grandslamech výsledky,“ svěřuje se Strýcová.

Prorazit na těch nejprestižnějších akcích se letos zatím nedařilo Petře Kvitové, potíže s tím až do předloňského roku měla Karolína Plíšková. „Někdo s tím bojuje, grandslamy jsou trošičku jiné, bavili jsme se o tom spoustukrát, že jsem měla psychický blok,“ přiznala Karolína Plíšková jediná Češka, která má letos na grandslamech zatím víc singlových vítězství než Strýcová.

Ale Strýcová je i tak moc spokojená. Vždyť třeba na Roland Garros i sem do New Yorku dorazila s nepříjemnými sériemi porážek z předchozích turnajů.

16 milionů hrubého

„Ukazuje mi to, že se dokážu připravit, i psychicky. Je to velký nápor a pro mě jsou nejdůležitější. Jsou to největší turnaje jak na body, tak na prachy,“ je upřímná Barbora Strýcová.

Na Australian Open a Roland Garros došla do osmifinále, ve Wimbledonu do třetího kola jako teď v New Yorku, kde ještě může umístění vylepšovat. V přepočtu si v ženské dvouhře grandslamu letos zatím vydělala na odměnách přes šestnáct milionů korun hrubého. Ale na peníze prý nikdy na kurtu nemyslela.

„Nikdy jsem na to nemyslela. Samozřejmě, když si pak jdu pro ten papír, tak to vidím, ale nikdy se nekoukám, za kolik hraju,“ říká Barbora Strýcová ve své nejúspěšnější grandslamové sezoně.

Focus!! @usopen

Příspěvek sdílený Barbora Strycova (@barborastrycova),

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme