Vítězná série Bartyové pokračuje. Australanka si porážkou Strýcové přidala jedenácté vítězství v řadě

Barboře Strýcové se v semifinále turnaje na trávě v Birminghamu nepodařilo zastavit rozjetou Ashleigh Bartyovou. Česká tenistka čerstvé vítězce Roland Garros podlehla 4:6, 4:6 a 23letou Australanku dělí jedna výhra od prvního místa ve světovém žebříčku.

Birmingham Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Australská tenistka Ashleigh Bartyová

Australská tenistka Ashleigh Bartyová | Foto: Carl Recine | Zdroj: Reuters

Třiatřicetiletá Strýcová usilovala o první finále na okruhu WTA po téměř dvou letech, ale aktuální světová dvojka byla nad její síly. Bartyová se mohla opřít o kvalitní servis — nastřílela 11 es — a odvrátila všech pět brejkbolů o deset let starší soupeřky.

Sama vzala Strýcové servis jednou v každém setu a zápas ukončila po 85 minutách při druhém mečbolu.

Vondroušovou čeká v Eastbourne tráva a tlak na úspěch. ‚Chci se s tím vyrovnat a hrát svůj tenis,‘ říká

Přemožitelka Markéty Vondroušové z finále pařížského grandslamu tak vyhrála už jedenáctý zápas za sebou, a pokud si v neděli připíše dvanácté vítězství, vystřídá v čele žebříčku Japonku Naomi Ósakaovou. O druhé místo ve finále hrají Němka Julia Görgesová s Chorvatkou Petrou Martičovou.

O titul Bartyová usilovala v Birminghamu už před dvěma lety, ale v rozhodujícím zápasu podlehla Petře Kvitové. Česká tenistka loni vítězství obhájila, ale letos na turnaji kvůli zraněné ruce nestartovala.

Navzdory sobotní porážce Strýcová tento týden potvrdila, že se jí v Birminghamu dlouhodobě daří. Do semifinále na tamní trávě postoupila počtvrté za posledních šest let, přičemž dvakrát si neúspěšně zahrála o titul.