Je to motivace do budoucna, říká tenista Lehečka po premiéře v Davis Cupu

Český daviscupový tým se letos nebude měřit s těmi nejlepšími celky světa. Postup na závěrečný turnaj mu v Ostravě těsně utekl a o další šanci může znovu bojovat až za rok. S tím, že musí nejdříve zvládnout zářijovou baráž, která ho po porážce s Nizozemskem čeká. Kapitán Jaroslav Navrátil dopředu počítá se všemi hráči, kteří v posledním období reprezentovali, včetně úplných nováčků.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Lehečka | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Když v roce 2004 Španěl Rafael Nadal ve svých sedmnácti letech v Brně těsně prohrál svůj první daviscupový zápas s Jiřím Novákem, na jeho další kariéru to rozhodně nemělo negativní dopad. To samé, aniž bychom chtěli postavy srovnávat, by teď mohlo potkat Jiřího Lehečku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Je to motivace do budoucna, říká tenista Lehečka po premiéře v Davis Cupu

„Jeho hra je velmi jedovatá, klobouk dolů, jak tu premiéru zvládl,“ říkal k Lehečkově premiéře Jiří Veselý. „Myslím, že o něm ještě uslyšíme,“ dodal Lukáš Rosol.

„Motivace do dalších dnů k tomu, abych víc makal. Jsem schopný hrát s hráči, kteří jsou už na vysoké úrovni ATP, a je to motivace do budoucna,“ navázal sám Jiří Lehečka.

Ještě nedávno bojoval v Austrálii s juniory, teď nebyl daleko od toho, aby v Ostravě zachránil českému týmu naději na postup na závěrečný šampionát. A zřejmě jen větší zkušenosti nizozemského favorita Robina Haaseho rozhodly o tom, že se mu to nepovedlo.

„Myslím si, že to byla nejlepší premiéra, kterou jsem za 13 let na lavičce zažil,“ říkal i tak kapitán Jaroslav Navrátil.

Navrátil zná Lehečku i z prostějovského klubu, kde talentovaného juniora společně se synem Michalem trénuje. Ale přesto byl překvapený.

Lehečka? Nejlepší premiéra za mých 13 let na lavičce, říká Navrátil k českému překvapení

Číst článek

„Syn mě po Austrálii upozorňoval, že je třeba vidět ho v zápasech, že to, co je vidět v trénincích, je samozřejmě trošku zkreslené, protože tam hraje uvolněně. Teď jsem to viděl a myslím, že to předčilo ty moje otazníky,“ přiznává Navrátil.

Před pár lety si dost dobře nedokázal představit, co bude po odchodu Radka Štěpánka a Tomáše Berdycha, zástupců silné éry se dvěma daviscupovými tituly. Ale nemuselo by to být do budoucna marné, a to nejen kvůli Lehečkovi.

„Dnes je to postavené na Lukáši Rosolovi, který je zkušený, ale má 33 let, a Jirkovi Veselém a Adamu Pavláskovi, kteří mají nějakých pětadvacet let a kteří ještě můžou hrát déle. A zabudují se ještě dva mladí - Patrik Rikl, Tomáš Machač, Jiří Lehečka, Dalibor Svarčina nebo Jonáš Forejtek. Tihle kluci určitě šanci mají,“ připomíná Jaroslav Navrátil zřejmě největší talenty.

Některým z nich už Navrátil šanci dal nebo je aspoň vzal do týmu. Jiné třeba pozvánka čeká v dalším období.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme