Dva měsíce příprav. Tenisové klání Česka s Izraelem provází speciální opatření, největší za desetiletí

Bezpečnostní opatření doprovázející víkendovou kvalifikaci Davisova poháru mezi českými a izraelskými tenisty jsou největší za poslední desetiletí. Chystala se dva měsíce, na starost je má policie. Novinářům to řekl šéf organizačního týmu Vojtěch Flégl. Uvedl, že aktuální opatření několikanásobně přesahují standardní zajištění. Návštěvníky čekají důkladné kontroly, pořadatelé nedoporučují přicházet s velkými zavazadly.

Vendryně (Frýdecko-Místecko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trénink českých tenistů ve Vendryni

Trénink českých tenistů ve Vendryni | Foto: Jaroslav Ožana | Zdroj: ČTK

Mluvčí moravskoslezské policie Pavla Jiroušková ČTK řekla, že z taktických důvodů nemůžou detaily opatření prozradit. „S ohledem na aktuální situaci jsme přijali bezpečnostní opatření, do kterého jsou nasazeni policisté Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, a to jak z pořádkové, dopravní, tak kriminální služby,“ uvedla.

Slouží několik hodin, ale rozkládají se celá staletí. Český start-up vymýšlí, co s vysloužilými tenisáky

Číst článek

Do bezpečnostních opatření spadá už výběr haly. Zápas se bude hrát ve Vendryni v hale s kapacitou okolo 1300 míst. Organizátoři areál vybrali i proto, že tenisová hala je tunelem propojena přímo s kurtem. „Takže je skvělé, že hráči nemusí opustit areál,“ uvedl Flégl.

‚Něco takového jsem nezažil‘

Podle něj policie a organizační tým na opatřeních pracovaly dva měsíce. „Jsou opravdu mimořádná. Něco takového jsem ještě nezažil,“ řekl. Dodal, že většina opatření nebude pro návštěvníky viditelná. Všimnou si určitě zvýšeného počtu policistů či bezpečnostních rámů u vstupů. „Chystáme přísné kontroly. Upozorňujeme návštěvníky, že do haly nebudou vpuštěni s většími zavazadly,“ uvedl Flégl.

Očekává, že zápasy bude sledovat vyprodaná hala. Její příprava trvala pět dní, kdy se stavěly tribuny i kurt. Ten přivezly nákladní vozy ze zahraničí a jeho instalace trvala pět hodin.

Pořadatelé se zaměřují i na dopravu, která bude zajištěna kyvadlově. Parkovat mají diváci u hokejové haly. Odtud je budou dvě hodiny před zápasem vozit dva vypůjčené autobusy. Stejně bude zajištěna i doprava zpět na parkoviště.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme