Turnaje teď musí počkat, vzkazuje Plíšková. Třetí tenistku světa odložení her mrzí, ale našla i pozitiva

Organizátoři olympijských her v úterý rozhodli, že největší sportovní svátek roku 2020 kvůli nákaze koronaviru přesunou na příští rok. Do Tokia se z českých sportovců těšila i teniska Karolína Plíšková, ale jak sama uvedla, momentálně je přednější zdraví. Ve vzkazu, který aktuálně třetí nejlepší tenistka světa poslala Radiožurnálu uvedla, že si sportovci alespoň mohou odpočinout a nabrat nové síly.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

Olympijské hry v Tokiu se měly konat od 24. července do 9. srpna. Odloženy budou poprvé za 124 let své existence. Hry se nekonaly ve válečných letech 1916, 1940 a 1944 a v době studené války je v letech 1980 a 1984 ovlivnily bojkoty výprav.

Olympijské hry letos definitivně nebudou, kvůli koronaviru se přesunou na příští rok

Číst článek

„Jsem z toho samozřejmě strašně zklamaná, protože jsem se rozhodla na olympiádě být a tím, že jsem žádnou ještě nezažila, tak jsem se těšila,“ popsala své pocity osmadvacetiletá Plíšková. Do Japonska se těšila i proto, že se jí v asijské metropoli líbí.

„Do Tokia jsem se těšila, protože to město mám ráda. Je to sice velké zklamání, ale určitě je pozitivní, že olympiáda bude příští rok a že není úplně zrušená, protože z toho jsem měla největší obavy.“

Turnaje musí počkat

Plíšková není pochopitelně jediným sportovcem, který se na olympijské hry těšil. Zklamání z jejich odložení neskrývali ani další čeští reprezentanti.

‚Zdraví a bezpečnost mají vždy přednost.‘ Sportovní svět se vyrovnává s odložením olympijských her

Číst článek

„Naděje, že si na ní zahraji, tedy pořád je. Teď ale musíme všichni sportovci počkat, protože na prvním místě je zdraví. Turnaje a olympiáda se odloží, budeme nějakou chvíli doma a načerpáme alespoň novou sílu a příští rok se na to vrhneme,“ uzavřela s nadějí v hlase na aktuální situaci ve světě Plíšková.

Karolína Plíšková se svým manželem a manažerem v jedné osobě:

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Someone I love was born today ❤️

Příspěvek sdílený Michal Hrdlička (@michal_hrdlicka),

Jaroslav Plašil, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme