Česká smůla na French Open: Plíšková podlehla v prvním kole Davisové, vypadli také Strýcová a Rosol

Českým tenistům se v pondělí na grandslamovém Roland Garros nedaří. V úvodním kole vypadla loňská osmifinalistka Barbora Strýcová, ani na pátý pokus v Paříži z 1. kola nepostoupila Kristýna Plíšková a skončil i poslední český zástupce v mužské dvouhře Lukáš Rosol. Ještě před svým úvodním zápasem musela z turnaje odstoupit zraněná Petra Kvitová.

Paříž (Aktualizováno: 19:49 27. 5. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Plíšková

Kristýna Plíšková | Zdroj: Reuters

Strýcová v duelu třicátnic nestačila na Australanku Samanthu Stosurovou, které podlehla 2:6 a 6:7. Kristýna Plíšková prohrála 2:6 a 4:6 s americkou tenistkou Lauren Davisovou. Lukáš Rosol, který se do hlavní soutěže dostal jako náhradník, podlehl Lloydu Harrisovi z JAR 1:6, 6:4, 6:2, 1:6 a 2:6. Napodobil tak Jiřího Veselého, který se s turnajem rozloučil v neděli.

Strýcová vypadla podruhé za sebou v prvním kole grandslamu. V prvním setu se vůbec neprosadila na returnu a uhrála jen dvě hry. Ve druhé sadě vedla 4:2, ale náskok brejku neudržela a naopak musela za stavu 4:5 při svém podání odvracet mečbol. To se jí povedlo a dotáhla sadu do tie-breaku. Ve zkrácené hře vedla 3:1, ale pak prohrála šest míčů za sebou a skončila.

Kvitová si na French Open nezahraje. Z turnaje odstoupila kvůli zraněnému předloktí

Sedmadvacetiletá Plíšková se s Davisovou, která je na začátku druhé stovky světového žebříčku o jediné místo před ní, utkala potřetí a potřetí neuspěla. V obou předchozích zápasech dokázala soupeřce sebrat set, na pařížské antuce tentokrát po třech ztracených servisech prohrála 0:2 za hodinu a osm minut. Sama v utkání měla jen jeden brejkbol.

Třiatřicetiletý Rosol si zahrál hlavní soutěž grandslamu poprvé od Wimbledonu 2017. V prvním setu se vůbec nechytal při soupeřově podání, na returnu uhrál jen jeden fiftýn a za méně než půlhodinu prohrával. Pak zamířil do šatny a karta se začala obracet. Ve druhé sadě otočil z 1:3 na 6:4 a třetí set vyhrál hladce 6:2.

Poté zamířil do šaten dvaadvacetiletý Jihoafričan a znovu zvrátil utkání na svou stranu. Čtvrtý set ovládl za necelou půlhodinu znovu 6:1 a hned na úvod rozhodující sady, před kterou si Rosol nechal namasírovat bedra, sebral českému tenistovi servis. Při svém podání neměl žádné problémy a zvítězil 6:2.

Pondělní negativní českou bilanci se pokusí zmírnit Marie Bouzková, která hraje s dvaadvacátou nasazenou Biancou Andreescuovou z Kanady.