Tenistka Vondroušová titul v Budapešti nezískala. Van Uytvancková utkání otočila

Česká tenistka Markéta Vondroušová druhý titul v kariéře nezískala. Ve finále halového turnaje v Budapešti sice dominovala prvnímu setu, s nejvýše nasazenou Alison van Uytvanckovou ale po dvou hodinách prohrála 6:1, 5:7 a 2:6.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Vondroušová na US Open.

Markéta Vondroušová na US Open. | Foto: Andres Kudacki | Zdroj: ČTK/AP

Belgičanka tak v maďarské metropoli obhájila titul.

Tenistka Vondroušová nadělila soupeřce kanára a je ve finále. Tam vyzve Van Uytvanckovou

Devatenáctiletá Vondroušová hrála druhé finále na okruhu WTA. Před dvěma roky se ve švýcarském Bielu radovala z turnajového vítězství.

V úvodu utkání Vondroušová od stavu 1:1 vyhrála šest her v řadě, ale Belgičanka ve druhém setu hru vyrovnala. Vondroušová dokázala dvakrát získat zpět ztracený servis, ale potřetí už ne a o vítězce rozhodla třetí sada.

Vondroušová začala třetí set špatně a prohrávala 0:4. Zatímco v prvních dvou setech vzala soupeřce podání šestkrát, v tom posledním ani jednou. V koncovce odvrátila dva mečboly, avšak při třetím poslala míč za základní čáru.

Svěřenkyně trenéra Jana Hernycha dopadla ve finále stejně jako v sobotu Petra Kvitová, která v boji o titul v Dubaji podlehla rovněž ve třech setech.