Vondroušová v Petrohradu končí v prvním kole, Kvitovou čeká premiéra s Belgičankou

Markéta Vondroušová vypadla na turnaji v Petrohradu v prvním kole. Pátá nasazená česká tenistka nedotáhla do konce nadějně rozehraný zápas s Ajlou Tomljanovicovou a soupeřce z Austrálie po více než dvouhodinové bitvě podlehla 6:3, 3:6, 4:6.

Petrohrad Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Vondroušová

Markéta Vondroušová | Zdroj: Reuters

Finalistka loňského Roland Garros, jež se letos na kurty vrací po půlroční pauze a zářijové operaci zápěstí levé ruky, získala za 39 minut úvodní set.

Siniaková prohrála šestý zápas v řadě. Na turnaji v Petrohradu podlehla v prvním kole Rybakinové

Další dvě sady ale v koncovkách ztratila a stejně jako na Australian Open hned po prvním zápase skončila. Nenavázala tak na úvodní turnaj sezony v Adelaide, kde došla až do čtvrtfinále.

Soupeřku pro druhé kolo už zná petrohradská šampionka z roku 2018 Petra Kvitová, která měla na úvod volný los.

Turnajová trojka se poprvé v kariéře utká s Alison van Uytvanckovou, Belgičanka v prvním kole vyřadila Kristinu Mladenovicovou z Francie, vítězku trofeje z roku 2017.