Martincová zvládla úvodní zápas turnaje v Tallinnu a je čtvrtou Češkou ve druhém kole

Tenistka Tereza Martincová na turnaji v Tallinnu porazila 7:6 a 6:3 Mirjam Björklundovou ze Švédska a postoupila do druhého kola. V něm se tak představí všechny čtyři české hráčky startující v estonské metropoli.

Tallinn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Martincová

Tereza Martincová | Zdroj: Reuters

Sedmadvacetiletá Martincová v prvním setu sice prohrávala 1:3 a v tie-breaku 0:3, ale skóre otočila. Ve druhém setu už proti hráčce z druhé stovky žebříčku potvrdila roli favoritky. Dvakrát prolomila své soupeřce servis a set získala v poměru 6:3.

V cestě do třetího čtvrtfinále v sezoně bude její soupeřkou buď nasazená jednička Anett Kontaveitová z Estonska, nebo Číňanka Wang Si-jü, které se spolu utkají v úterý večer.

Stoprocentní Češky

Díky Martincové české tenistky udržely v Tallinnu stoprocentní úspěšnost. První kolo zvládly sedmá nasazená Barbora Krejčíková, kvalifikantka Linda Nosková i Karolína Muchová.