Tenista Djoković má koronavirus. Nakazil se na exhibiční akci Adria Tour

Světová tenisová jednička Novak Djoković oznámil, že měl pozitivní test na koronavirus. Srb se nakazil na exhibiční akci Adria Tour, kterou pořádal. Pozitivní testy na covid-19 měli v minulých dnech i další účastníci akce, Bulhar Grigor Dimitrov, Chorvat Borna Čorić a Srb Viktor Troicki.

Aktualizováno Bělehrad (Aktualizováno: 15:10 23. 6. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novak Djoković

Novak Djoković | Zdroj: Reuters

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz v úterý v tiskovém prohlášení uvedl, že pozitivní výsledek na koronavirus měla i jeho manželka Jelena. Testy jejich obou dětí byly negativní. „Moc mě mrzí každý jednotlivý případ infekce. Doufám, že nikdo nebude mít kvůli tomu zdravotní potíže a všichni budou v pořádku,“ uvedl Djoković, jenž je bez příznaků. „Zůstanu 14 dnů v izolaci a za pět dnů se podrobím dalšímu testu,“ dodal slavný tenista.

Další tenisová hvězda se nakazila koronavirem. Po Dimitrovovi byl pozitivně testován i Čorić

Číst článek

Na exhibiční akci Adria Tour, kterou pořádal právě Djoković, se snesla po zastávce v Bělehradě ostrá kritika. Místo dodržování odstupu na kurtu se zde hráči objímali a poté slavili v klubu. Zápasy se navíc hrály před zaplněnými ochozy. 

Z původně plánované čtyřdílné Adria Tour na Balkáně se odehrál jen zmíněný zahajovací turnaj v Bělehradě a minulý týden akce v chorvatském Zadaru. Ta byla před finále předčasně ukončena kvůli oznámenému pozitivnímu testu Dimitrova. 

Poctivé úmysly

„Všechno, co jsme za poslední měsíc udělali, jsme dělali s čistým srdcem a poctivými úmysly. Náš turnaj měl lidi spojit a vyslat signál solidarity a soucitu v našem regionu,“ uvedl Djoković na obranu exhibiční série, jejíž výtěžek šel na charitu.

„Organizovali jsme tu akci v době, kdy virus slábl, a věřili jsme, že jsou pro pořádání tour vhodné podmínky. Bohužel je virus stále tady, což je nová realita, s kterou se učíme žít,“ dodal jeden z nejlepších tenistů historie.

Adria Tour měla tento týden pokračovat v Černé Hoře, ale kvůli uzavřeným hranicím byl turnaj již dříve zrušen. Finále se mělo začátkem července konat v bosenské Banja Luce, ale také se po aktuálních událostech neuskuteční.

Djokovićova série turnajů byla jednou z neoficiálních tenisových akcí, jež se konají v době přerušení profesionální sezony. Ta by se měla rozběhnout za necelé dva měsíce a 31. srpna by mělo v New Yorku začít grandslamové US Open.

and, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme