VIDEO: Zvuk připomínající explozi krátce přerušil zápas na French Open, šlo o sonický třesk od stíhačky

Hlasitý zvuk připomínající výbuch nakrátko pozastavil tenisové utkání mezi Dominikem Köpferem a Stanem Wawrinkou na French Open a vylekal i další tenisty, jako i Češku Barboru Strýcovou. Podle pařížské policie šlo o stíhací letoun přelétající nad městem, který vlivem nadzvukové rychlosti způsobil sonický třesk. Informaci dle serveru telegraph.co.uk potvrdil i mluvčí francouzského ministerstva obrany.

Paříž (Aktualizováno: 16:10 30. 9. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžela teprve druhá minuta utkání druhého kola, když podávající Němec Köpfer přerušil svůj servis pro hlasitou ránu, která zaburácela na kurtu Suzanne Lenglenové, druhém největším dvorci areálu, kde se Roland Garros odehrává.

Rána vylekala i další na turnaji, například Barboru Strýcovou v prohraném souboji 2. kola s krajankou Barborou Krejčíkovou. „Zrovna jsem si nadhazovala míč na servis. Nadskočila jsem a říkala si, co to bylo. Chvilku jsem měla v hlavě, jestli za chvilku nepoběžíme pryč, ale brzy jsem na to nemyslela,“ řekla Strýcová.

„Trochu jsem se bála, protože jsem si myslela, že se stalo něco špatného. Podívala jsem se na rozhodčího a i on byl trochu v šoku,“ popsala Ukrajinka Elina Svitolinová hrající v té chvíli na centrkurtu proti Renatě Zarazúové z Mexika.

Třesk podobný explozi byl slyšet i v blízkém okolí, jak dle serveru telegraph.co.uk dokládají zprávy od dalších očitých svědků.

Příčinu zvuku vysvětlil oficiální twitterový účet pařížské policie. „V Paříži a okolí byl slyšet hlasitý hluk. Nedošlo k výbuchu, jednalo se o stíhací letadlo, které překročilo zvukovou bariéru,“ stojí v prohlášení. Informaci o sonickém třesku potvrdil i mluvčí francouzského ministerstva obrany.

Utkání mezi bývalým šampionem French Open Wawrinkou a Köpferem ovládl švýcarský tenista poměrem 6:3, 6:2, 3:6 a 6:1.

wei, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme