Byly to silné emoce, popisuje Krejčíková zápas proti USA. Pála doufá, že trefí v semifinále vítěznou sestavu

České tenistky čeká semifinále Poháru Billie Jean Kingové proti Kanadě. A to jen necelý den poté, co v rozhodujícím utkání skupiny porazily Spojené státy. Konec utkání vyvolal spoustu emocí na obou stranách. Například Američanka Kathy Rinaldiová se loučila s pozicí kapitánky, kterou podle svých slov milovala.

Od zpravodaje z místa Sevilla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Krejčíková během čtyřhry proti Spojeným státům

Barbora Krejčíková během čtyřhry proti Spojeným státům | Zdroj: Profimedia

Pro Kathy Rinaldiovou to byl poslední zápas v pozici americké kapitánky. Na některé otázky reportérů odpovídala v slzách, ale zároveň byla pyšná na své svěřenkyně, které podle ní čelily velmi silným soupeřkám a v případě rozhodující čtyřhry také nejlepšímu páru posledních let Kateřině Siniakové a Barboře Krejčíkové.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si Barboru Krejčíkovou a Petra Pálu před semifinále Poháru Billie Jean Kingové

„Mám ji ráda. Je složité se takhle loučit s reprezentací. Bylo těžké ji vidět plakat,“ vyprávěla Barbora Krejčíková, která přiznávala velké emoce i ze samotného zápasu.

„Emoce byly hlavně na konci zápasu silné. Měla jsem obrovskou radost, že se nám podařilo vyhrát, protože to byl hodně těžký zápas. Američanky mají v týmu tolik skvělých hráček. Můžou to poskládat jakkoliv. My jsme ale podaly velmi dobrý výkon,“ potěšilo ji.

Češkám se stejně jako loni povedlo porazit Američanky v rozhodujícím zápase skupiny. Jenže před rokem necelý den na to nenašly dost sil na zdolání Švýcarek v semifinále.

„Loni jsme měli po semifinále velikou radost a pak bylo hrozně náročné rozhodnout, kdo bude hrát další den. Všichni jsme hned trochu vystřízlivěli. Teď máme ale víc času, takže by na tom mohly být holky líp. Teď to jen správně vybrat, abychom ten první zápas vyhráli,“ doufá Petr Pála, který má na rozdíl od loňska o jednu tenistku v sestavě navíc. Rovněž může vybírat z pěti zdravých hráček.

Jaroslav Plašil, lis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme