Serena Williamsová slaví 40. narozeniny, k vyrovnání nejlepší tenistky historie jí chybí jeden grandslam

Od roku 2000 není výraznější tenistky, než je Serena Williamsová. Američanka ovládla všechny podstatné turnaje, když svým útočným tenisem drtila soupeřky. Sereně Williamsové je dnes 40 let.

Miami Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Serena Williamsová

Tenistka Serena Williamsová | Foto: Adam Davy | Zdroj: Reuters

Televizní společnosti na začátku století ve svém tenisovém vysílání změnily grafiku. Nepsaly u skóre příjmení hráček, ale že proti sobě hrají Serena a Venus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistka Serena Williamsová slaví 40. narozeniny. Více v příspěvku Martina Charváta

Během tří let proti sobě stály Williamsovy sedmkrát ve finále grandslamu. A častěji za dohledu početné rodiny z lóže vítězila ta mladší z nich Serena.

„Já běžně přemýšlím o tom, co udělám na kurtu, na co si dám pozor, soustředím se na techniku. Vlastně mě nezajímá, proti komu hraju, protože to vám to může jen ztížit. Jde mi jen o ten moment. O to, abych šla dál já. Protože já dřu kvůli tomu, abych se do toho finále probojovala. A když chci vyhrát, tak nemyslím na to, jestli to je proti Venus, nebo proti někomu jinému,“ přiznala Američanka v rozhovoru s Oprah Winfreyovou.

Serena Williamsová vynikala tím, jak byla soustředěná. Při každém zápase byla naprosto koncentrovaná a cílevědomá. Hrála silový tenis, ale i se svou poměrně robustní postavou měla výborný pohyb po kurtu. A i když bylo její pojetí přirovnáváno spíše k mužskému, ona sama tuší, že by neměla šanci.

Tahle sezona je průlomová, pochvaluje si Martincová. Česká tenistka ale přiznává, že únava je znát

Číst článek

„Andy Murray nadhodil, že bychom si spolu zahráli a já mu říkala ‚to si snad děláš legraci‘, protože mužský a ženský a mužský tenis jsou úplně odlišné sporty a já bych dostala dvakrát 6:0 během pár minut,“ řekla Williamsová.

Také při svém dosud posledním vítězství na grandslamu v Austrálii v roce 2017 porazila Serena Williamsová ve finále svou sestru Venus, ale po následné mateřské pauze se Američanka k další trofeji nedostala. Tím pádem zůstává jeden titul od nejúspěšnější tenistky všech dob Margaret Courtové a je pravděpodobné, že moc šancí k jejímu vyrovnání už čtyřicetiletá Williamsová už mít nebude.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme