Kvitová zvládla první zápas v sezoně za půl hodiny, postupuje i Strýcová

Tenistka Petra Kvitová hladce postoupila do druhého kola turnaje v Sydney, Chorvatku Lučićovou Baroniovou smetla v prvním setu, pak přišla skreč soupeřky. Barbora Strýcová porazila Rusku Kasatkinovou, Lucie Šafářová vypadla s Němkou Angelique Kerberovou.

Sydney Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová děkuje fanouškům.

Petra Kvitová děkuje fanouškům. | Zdroj: Reuters

Z turnaje v Brisbane ji vyřadily zdravotní potíže, v Sydney odehrála Petra Kvitová svůj zápas prvního kola jako jedna z posledních. Vstup do sezony ale zvládla, do osmifinále přípravného turnaje před Australian Open postupuje za půl hodiny.

Australská smůla Petry Kvitové. Může stoupat žebříčkem, ale zase není zdravá

První soupeřkou v novém roce byla Mirjana Lučićová Baroniová, loňská semifinalistka grandslamového turnaje v Melbourne. Letos ale v takové formě zatím není. Jistě hrající Kvitová jí okamžitě sebrala podání a první set trval jen 28 minut, než ho rodačka z Fulneku ukončila precizně zahraným kraťasem.

Soupeřka si následně nechala na kurt zavolat fyzioterapeuta a do druhého setu už nenastoupila. Po skreči Chorvatky postupuje Petra Kvitová do druhého kola, kde ji čeká Itala Camila Giorgiová.

Do osmifinále postoupila i Barbora Strýcová. Proti Rusce Kasatkinové otočila po ztrátě podání koncovku prvního setu ze stavu 4:5, ale ve druhé sadě si ani jednou neudržela servis.

Nevedlo se jí ani v úvodu rozhodujícího setu, prohrávala už 0:3, jenže Kasatkinová svůj výkon neudržela a postupuje zkušenější Strýcová. Její soupeřkou bude další Ruska Makarovová.

Po dalším dlouhém souboji naopak vypadla Lucie Šafářová. Proti bývalé světové jedničce Angelique Kerberové měla v tie-breaku druhé setu dokonce dva mečboly, ale ani jeden nevyužila. Němka vyrovnala a třetí set už probíhal jasně. Lucie Šafářová vypadla z turnaje výsledkem 7:6, 6:7 a 2:6.

Tenisový turnaj mužů a žen v Sydney (tvrdý povrch):
Dvouhra - 1. kolo:
Strýcová (ČR) - Kasatkinová (Rus.) 7:5, 1:6, 6:4, Kerberová (Něm.) - Šafářová (ČR) 6:7 (3:7), 7:6 (10:8), 6:2, Kvitová (ČR) - Lučičová-Baroniová (Chorv.) 6:1, skreč. Giorgiová (It.) - Stephensová (6-USA) 6:3, 6:0, Cibulková (SR) - Sevastovová (8-Lot.) 6:3, 6:1, Bartyová (Austr.) - Cepedeová (Par.) 6:3, 6:4.

vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít