Růžový tým vyhrál čtyřdílný charitativní tenisový turnaj, Karolíně Plíškové se na závěř nedařilo

Růžový tým ovládl charitativní tenisovou soutěž Tipsport Elite Trophy, která začala po koronavirové pauze v době, kdy se ještě nehrály turnaje okruhu WTA. Souboj čtyřdílné série s Černým celkem Karolíny Plíškové skončil nerozhodně 2:2, ale Růžový tým uspěl díky lepšímu poměru zápasů 24:21. Vítězný celek získal na základě odehraných fiftýnů v celé soutěži šek s částkou 547 600 korun, kterou rozdělí na tři různé charitativní projekty.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová. | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reuters

V závěrečném klání na tvrdém povrchu na štvanickém centrkurtu vyhrál Růžový tým 5:4. První dvě části se hrály na antuce a Černý tým zvítězil v Praze 7:4 a v Prostějově těsně 7:6. Třetí díl se hrál na tvrdém povrchu a Růžový tým uspěl 9:3.

‚Může nám tam začít hrabat, ale hrát chci.‘ Plíšková je rozhodnutá pro US Open i za přísných podmínek

Číst článek

Ve čtvrté sérii v neděli uspěli za Černé Denisa Hindová s Václavem Šafránkem ve smíšené čtyřhře proti Johaně Markové a Jiřímu Lehečkovi 7:6, 2:6 a 10:5. Pak už bodovali jen členové Růžových.

Chybující světová trojka Plíšková nestačila na Němku Andreu Petkovicovou a prohrála dvakrát 3:6. Za stavu 4:4 získala vítězný bod Polka Iga Šwiateková, která zdolala Hindovou, náhradnici za zraněnou Karolínu Muchovou, jasně 6:3 a 6:0.

Změny v obsazení

Akce vznikla jako souboj Černého týmu hrající kapitánky a světové trojky Karolíny Plíškové s Růžovým celkem, který v prvních dvou kolech vedla wimbledonská vítězka Petra Kvitová a ve třetím ji zastoupila Barbora Strýcová.

Složení obou týmů se postupně obměňovalo a hrály například Švýcarka Belinda Bencicová či loňská finalistka Roland Garros Markéta Vondroušová.

Třetinu výtěžku dostane projekt Tipsport pro legendy. Část poputuje na natáčení příběhů vynikajících sportovců československé historie do sbírky Paměti národa a další bude věnována Fondu pro legendy, jenž poskytuje finanční pomoc i sportovním pamětníkům, kteří se v důsledku covidu-19 ocitli ve finanční krizi.

Další podporu získá organizace Debra, která pomáhá lidem trpící nemocí motýlích křídel. Poslední bude věnována čtyřletému Vaškovi Bukovskému, který trpí centrálním hypotonickým syndromem v rámci mozečkového syndromu.

Závěrečný čtvrtý díl charitativního tenisového turnaje Tipsport Elite Trophy v Praze:

Růžový tým - Černý tým 5:4
Marková, Lehečka - Hindová, Šafránek 6:7 (3:7), 6:2, 5:10, Petkovicová (Něm.) - Karolína Plíšková 6:3, 6:3, Šwiateková (Pol.) - Hindová 6:3, 6:0.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme