Můj plán je nemít plán, těší se Berdych na volno po konci tenisové kariéry

Tomáš Berdych už není profesionálním tenistou. S kariérou se rozloučil na slavnostním ceremoniálu při Turnaji mistrů v Londýně, společně s několika dalšími hráči, kteří v minulých měsících a letech také končili. Speciální velkolepou rozlučku, jakou měl třeba někdejší daviscupový spoluhráč Radek Štěpánek, ovšem neplánuje.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych. | Foto: JB Autissier / Panoramic | Zdroj: Reuters

Když hlasatelka oznamovala nástup loučícího se Tomáše Berdycha, byly už stovky lidí na odchodu londýnské z haly. Ale přece jen se většina z nich na schodech ještě otočila a českému tenistovi zatleskala. Takové sbohem Berdychovi stačí, žádnou velkolepou slávu v Praze by dělat nechtěl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Můj plán je nemít plán, těší se Berdych na volno po konci tenisové kariéry

„V těhlech věcech jsem byl vždycky takový spontánní, nikdy jsem to neměl moc nalajnované a naplánované,“ říkal Berdych Radiožurnálu.

Jedním z tleskajících na dvorci byl i další bývalý tenista a Berdychův daviscupový spoluhráč Radek Štěpánek.

„Skoro 15 let jsme hráli v podstatě stejné turnaje a utkali jsme se čtyřikrát, což je na tu dobu hrozně málo. Hráli jsme spolu takhle dlouho v jedné generaci a takhle málokrát jsme se potkali, ale o to víc jsme se potkávali jako parťáci a dokázali toho spolu hrozně moc,“ připomínal Štěpánek, kterému do posledních slov skočil kolem procházející Španěl Nicolas Almagro.

Berdych po londýnském ceremoniálu: Jednoho rána jsem se vzbudil a ten plamínek ve mně nebyl

Číst článek

Právě Almagra Štěpánek s Berdychem v Praze v roce 2012 zdolali a získali pro Česko po 32 letech Davis Cup. To je jeden z momentů, na které teď může Tomáš Berdych vzpomínat, zatímco mu z jeho velké dlaně budou postupně mizet mozoly od rakety.

„Zatím je to strašně krátké, ale užívám si každý den. Člověk měl celý život nalajnovaný život skoro na minuty. A to najednou odpadá a člověk je pánem svého času, že si může dělat, co chce. Má víc času na rodinu, na blízké, na lidi, které musel celou tu dobu odmítat a kteří celou dobu stáli někde v koutě,“ řekl Berdych.

„Plán, co bych chtěl dělat, zatím nemám. Můj plán je nemít plán. Určitě pro nadcházející rok a půl,“ dodal na modrém kurtu pro Turnaj mistrů, kde se rozloučil s tenisovou kariérou.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme