V Německu by se v květnu měl hrát tenisový turnaj. Hvězdy se na něm ale utkají bez diváků

Malý exhibiční tenisový turnaj bez diváků plánuje v květnu uspořádat tréninkové centrum v německé spolkové zemi Porýní-Falc. Podle listu The Telegraph akci pro hráče mimo elitní stovku světového žebříčku ATP zorganizuje v době, kdy je profesionální sezona kvůli pandemii koronaviru stále přerušená, místní akademie v Höhr-Grenzhausenu.

Mohuč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Novak Djokovič a Roger Federer | Zdroj: Reuters

Tenisté, kteří se akce nazvané Tennis Point Exhibition Series zúčastní, budou muset dodržovat stanovená pravidla. Pokud nebudou hrát, budou muset nosit roušku. Na kurtu smějí být vždy maximálně tři lidé - oba soupeři a rozhodčí na umpiru. Hrát se bude bez sběračů míčků.

Tenisový Laver Cup letos nebude. Organizátoři turnaj kvůli kolizi termínů o rok odložili

Číst článek

Turnaj je naplánován pro osm tenistů, kteří během čtyř dnů sehrají v hale na antuce celkem 32 zápasů. Fanoušci ho mohou sledovat na streamu.

Není to první nápad

Uspořádání podobné akce tento týden ohlásil i trenér Sereny Williamsové. Pět víkendových turnajů v rámci nezávislé ligy Ultimate Tennis Showdown chce Patrick Mouratoglou hostit ve své akademii v Nice, aby měli hráči možnost vrátit se k zápasům.

Turnaje profesionálních okruhů ATP a WTA se zastavily v polovině března kvůli pandemii koronaviru. Znovu hrát se nezačne minimálně do poloviny července.

Kvůli mimořádným opatřením byla zrušena celá travnatá část sezony, grandslamové Roland Garros bylo přeloženo na září.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme