Bez publika a v ‚bublině‘. ‚Je to zkrátka jiné,‘ mávla rukou Azarenková a přijela na ostravský turnaj

Víkendové kvalifikační zápasy zahájily nejkvalitněji obsazený ženský tenisový turnaj na českém území. V Ostravě startuje v hlavní soutěži hned několik předních českých hráček a také zahraničních hvězd. Tou zřejmě největší je dvojnásobná grandslamová šampionka Běloruska Viktoria Azarenková.

Ostrava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktoria Azarenková na letošním Roland Garros | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

„Byla jsem v České republice několikrát. A mamka mi vlastně před pár dny řekla, že jsem byla jako malá v Ostravě, i když si to nepamatuji,“ popsala Radiožurnálu při videokonferenci Azarenková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jednou z největších hvězd v Ostravě bude Běloruska Azarenková. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Teď by zřejmě již nenašla nic, co by jí dávnou návštěvu města připomnělo. Vždyť v přísné koronavirové „bublině“ tenistky poznají prakticky jen hotel, kurty a krátkou cestu mezi těmito místy.

A o ostravském vyhlášeném sportovním publiku, které při atletické Zlaté tretře milovali třeba sprinter Usain Bolt nebo oštěpař Jan Železný, a které hnalo za velkými výhrami reprezentace ve Fed Cupu či Davis Cupu, může slyšet tak akorát z vyprávění.

Přesto byla už dřív Viktoria Azarenková rozhodnutá v Ostravě startovat. Neovlivnily ji ani poslední události, kvůli nimž se některé přední tenistky z turnaje odhlašovaly. „Je to zkrátka jiné, když cestujete po okruhu a jste v neustálé bublině,“ říká Běloruska.

Přechod na tvrdý povrch

Azarenková je jednou z nejúspěšnějších tenistek v koronavirové éře. Od doby, co se v létě znovu rozjel profesionální okruh WTA, vyhrála velký turnaj Cincinnati Open v New Yorku a na grandslamovém US Open byla krátce na to ve finále.

Následně bojovala s přechodem na antuku kvůli Roland Garros a nyní se opět vrací na tvrdý povrch.

„Cítím, že přechod z tvrdého povrchu na antuku je o trochu lehčí, než je to naopak. Hlavně v prvních dnech jsem to na sobě cítila. Poté, co jsem vypadla v Paříži, tak jsem se snažila na tvrdém povrchu trénovat. I když musím říct, že to bylo zase něco úplně jiného než oproti tomu, jaké jsou podmínky tady. Musím se s tím nějak vyrovnat,“ přiznává Azarenková, zřejmě největší zahraniční hvězda ostravského turnaje.

A doplňuje také to, že se zřejmě jedná o její poslední trápení v této sezoně. Jak totiž řekla, turnaj v Ostravě pro ni letos bude poslední akcí.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme