Titul na WTA po dvou letech. Tenistka Voráčová vyhrála se svou švédskou parťačkou čtyřhru v Palermu

Tenistka Renata Voráčová ukončila dvouleté čekání na deblovou trofej na okruhu WTA. Se Švédkou Cornelií Listerovou na antukovém turnaji v Palermu splnily roli nasazených jedniček a v sobotu v noci zakončily společnou pouť vítězstvím ve finále 7:6, 6:2 nad nizozemsko-gruzínskou dvojicí Arantxa Rusová, Jekatěrine Gorgodzeová.

Palermo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Renata Voráčová (archivní foto)

Česká tenistka Renata Voráčová (archivní foto) | Foto: Reuters Staff | Zdroj: Reuters

Pětatřicetiletá Voráčová triumfovala ve čtyřhře na turnajích WTA pojedenácté, v Palermu zvítězila již v roce 2012 s Barborou Strýcovou.

Na další úspěch čekala od předloňského podniku ve Washingtonu, kde byla její spoluhráčkou Japonka Šuko Aojamaová. Ve světovém žebříčku si Voráčová polepší o jedenáct příček na 67. místo.

Ve finále dvouhry se v neděli v Palermu utkají turnajová jednička Kiki Bertensová z Nizozemska a švýcarská osmička Jil Teichmannová.