Jsme zkušenější a více si rozumíme, zná Strýcová důvody úspěšné spolupráce se Sie Su-wej

Tenistka Barbora Strýcová bude půl roku od wimbledonské trofeje bojovat na grandslamovém turnaji o další. Tentokrát v Melbourne ve finále ženské čtyřhry Australian Open, do kterého postoupila společně se Sie Su-wej z Tchaj-wanu, po výhře nad svými krajankami Barborou Krejčíkovou a Kateřinou Siniakovou.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová a Hsieh Su-Wei s trofejemi pro vítězky Wimbledonu ve čtyřhře | Zdroj: Reuters

Tchajwanská spoluhráčka Barbory Strýcové Sie Su-wej po utkání v žertu říkala, že se snažila do českého souboje nezasahovat, ale ke smůle Kateřiny Siniakové a Barbory Krejčíkové se jí to moc nepovedlo.

Přehrát

00:00 / 00:00

Barbora Strýcová se se Hsieh Su-Wei utkají v pátek o deblovou trofej z Australian Open

„Dala bych všechen kredit Sie Su-wej, protože hrála neskutečně, nekazila. To byl podle mě hlavní důvod, proč jsme prohrály. Má hrozný přehled a dokáže na kurtu vykouzlit neuvěřitelné věci. Má svůj osobitý styl, na okruhu není nikdo, kdo by hrál jako ona,“ skládá kompliment protihráčce Barbora Krejčíková.

A pochopitelně i Barbora Strýcová je ráda, s kým se dala v minulé sezoně dohromady. Ve své kariéře už hrála se spoustou vynikajících tenistek, často šlo o singlistky ze světové špičky. Jen na Australian Open se představila již s devíti různými deblovými spoluhráčkami. Ovšem až s tou poslední, Sie Su-wej, vyhrála grandslamový titul ve Wimbledonu, byla ve finále Turnaje mistryň a teď bude bojovat o další velkou trofej.

„Je dobré počkat si a být trpělivý. Jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Každopádně jsem za to strašně ráda. Vždy jsem k deblu přistupovala stejně jako k singlu, připravovala jsem se úplně stejně. Jen možná po čase, který spolu se Su-wej trávíme na kurtu, si už více rozumíme, víme jak jaké situace hrát. Jsme spolu zkušenější, což si myslím, že nám někdy nějaké body i vyhrává,“ vysvětluje Barbora Strýcová, proč se oběma společně na kurtu tolik daří. Pokud to bude platit i v pátek, má šanci získat grandslamový titul na dalším hodně oblíbeném místě.

„Wimbledon a tady, to jsou jedny z mých nejoblíbenějších grandslamů. A i to je jedna z motivací, proč bych tu chtěla získat trofej. Bylo by to úplně úžasné,“ přála by si co nejlepší konec turnaje Barbora Strýcová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme