Martincová si v Istanbulu o titul nezahraje, v semifinále nestačila na Tigovou

Tenistka Tereza Martincová na první finále na okruhu WTA na antuce v Istanbulu nedosáhla. Pětadvacetiletá pražská rodačka v semifinále podlehla 3:6 a 3:6 Patricii Marii Tigové z Rumunska. Tigová si o premiérový titul zahraje v neděli proti bývalé wimbledonské finalistce Eugenii Bouchardové.

Istanbul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Martincová

Tereza Martincová | Zdroj: Profimedia

Kanaďanka čekala na finálovou účast čtyři roky. V sobotu se dočkala po výhře 6:3, 6:2 nad Španělkou Paulou Badosaovou a o trofej na okruhu si zahraje posedmé. Na zatím jedinou dosáhla v Norimberku v roce 2014.

Martincová prohrála své třetí semifinále po bitvě trvající hodinu a 51 minut. V Istanbulu začínala v kvalifikaci, v hlavní soutěži pak tři soupeřky zdolala ve dvou setech. Proti Tigové ale měla problémy udržet vlastní servis, prohrála ho sedmkrát.

Ve světovém žebříčku si česká tenistka polepší o 15 míst na 121. příčku. Tigová se dočká nového maxima, v pondělním novém pořadí WTA už teď má jistý posun na 64. příčku.

Tenisový turnaj žen v Istanbulu (antuka, dotace 225.000 dolarů):
Dvouhra - semifinále:
Tigová (Rum.) - Martincová (ČR) 6:3, 6:3, Bouchardová (Kan.) - Badosaová (Šp.) 6:3, 6:2.