Kristýna Plíšková dala v Nan-čchangu Pchengové ‚kanára‘. Přesto do čtvrtfinále postoupila Číňanka

Tenistka Kristýna Plíšková na turnaji v čínském Nan-čchangu ani na druhý pokus do čtvrtfinále nepostoupila. Osmá nasazená Češka prohrála ve druhém kole s domácí Pcheng Šuaj 3:6, 6:0, 4:6.

Nan-čchang/Čína Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kristýna Plíšková

Kristýna Plíšková | Zdroj: ČTK

Tenistka Kristýna Plíšková uspěla na US Open, Strýcová skončila hned v prvním kole

Plíšková nevstoupila do zápasu dobře, rychle prohrávala 0:3 a set už nezachránila. K lepšímu výkonu se rozehrála ve druhé sadě, v níž soupeřce za 25 minut nadělila „kanára“.

Třetí set ale opět nabídl vyrovnaný souboj. V něm dvojče světové dvojky Karolíny Plíškové nevyužilo dva brejkboly, v devátém gamu naopak přišlo o servis a Pcheng Šuaj duel dopodávala.

V Nan-čchangu Plíšková nastoupila poprvé od roku 2017, kdy rovněž skončila před branami čtvrtfinále. Během zápasu druhého kola tehdy strčila nešťastně prst do ventilátoru na kurtu a kvůli zranění musela odstoupit.