Stromovka ožila tenisem. Hráčky z kurtů vozí speciální auta, do areálu nesmí fanoušci ani novináři

Na tenisových kurtech pražské Sparty ve Stromovce začala jedna z největších sportovních akcí tohoto roku v Česku – turnaj ženského elitního okruhu WTA i s účastí světové dvojky, Rumunky Simony Halepové. Kvůli koronavirové pandemii ale nemohou do přísně střeženého areálu fanoušci a s výjimkou lidí, kteří zajišťují televizní přenos, ani novináři. Reportér Radiožurnálu si mohl zázemí prohlédnout jako turnajový host.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Halepová v areálu tenisových kurtů v pražské Stromovce | Foto: ZUMA, Rob Prange | Zdroj: ČTK

Malá venkovní jídelna je snad jediné místo, kde je povoleno odložit roušku, jinak ji mají všichni a pořád. Kdyby náhodou člověk zapomněl, dají mu ji u vstupní brány, kde se měří i teplota.

Přehrát

00:00 / 00:00

Všudypřítomné roušky či speciální doprava tenistek do areálu. Jak to vypadá na Prague Open se dozvíte v příspěvku Jaroslava Plašila

Na krk se pak pověsí cedulka s vyznačenými zónami, do kterých se může, nebo spíše nesmí, vstoupit.

Zkrátka tak, aby člověk zvenku neohrozil základní turnajovou bublinu, ve které jsou hráčky, rozhodčí, sběrači míčků, organizátoři, všichni s aktuálním negativním testem na covid-19.

Dokonce ani Petra Kvitová, když si byla na betonovém kurtu ve svém domácím klubu zatrénovat, nemohla používat stejnou šatnu, jako účastnice turnaje. Těm mohla kvůli přísným pravidlům tak akorát zamávat nebo poslat zprávu. „Psala jsem Simoně (Halepové), ať si to tu užije,“ řekla Radiožurnálu Kvitová.

Domů nebo na hotel hráčky vozí speciálně upravená auta, která se po každé jízdě dezinfikují. Také se pečlivě hlídá, kdo kterým vozem jel.

Hráčky nařízení přijaly

Nařízení a doporučení je celá řada, tenistky je ale berou samozřejmě a z toho, co je vidět a slyšet, převažuje spíše nadšení, že už se zase hrají turnaje.

Tenisové Prague Open začalo vítězstvím Bouchardové, pondělní program narušil déšť

Číst článek

Mluvila o tom například Kanaďanka Eugenie Bouchardová, která řekla, že je vděčná, že má tuhle práci. A že si to člověk uvědomí ve chvíli, kdy ji nemůže dělat.

Teď tenistky svou práci dělat mohou. Po Palermu mají šanci v Praze, které mezinárodní tenisové organizace zřejmě důvěřují. Svědčí o tom i to, že bude na dvorcích Sparty na konci srpna ještě jeden ženský turnaj, ten bude náhradou za zrušenou kvalifikaci US Open.

Jaroslav Plašil, wei Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme