Dvě Češky v boji o pražské finále. Krejčíkovou mrzí porážka parťačky, Martincovou těší přechod na beton

Dvě české tenistky si na turnaji v pražské Stromovce zahrají v sobotu semifinále. Reakce po postupu mezi nejlepší čtyřku ale byly u Terezy Martincové a Barbory Krejčíkové výrazně odlišné.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Barbora Krejčíková

Česká tenistka Barbora Krejčíková | Foto: TOBY MELVILLE | Zdroj: Reuters

Druhá nasazená hráčka turnaje Barbora Krejčíková měla po postupu do semifinále k úsměvům daleko. Dostala se do něj díky vítězství 6:3 a 6:0 nad deblovou parťačkou Kateřinou Siniakovou, se kterou získala tři grandslamové tituly ve čtyřhře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tereza Martincová a Barbora Krejčíková si na turnaji v Praze zahrají semifinále. Více v příspěvku Davida Prouzy

„Je to sport, co se dá dělat. Za Katku mě to samozřejmě mrzí. Výsledek zase tak jednoznačný nebyl, ale vždycky jedna z nás musí vyhrát. Samozřejmě jsem ráda, že to jsem já,“ řekla Barbora Krejčíková.

„Doufám, že se na mě nebude moc zlobit. Je to náročné. Jsem zvyklá, že je Katka na mé straně, a najednou je proti mně. Je vždy náročné hrát proti Češce. Člověk si to nesmí moc připouštět,“ vyprávěla zklesle vítězka nedávného Roland Garros.

To Tereza Martincová vítězstvím dvakrát 6:2 nad Slovenkou Viktórií Kužmovou potvrdila svou stoupající formu, která začala už na turnajích na trávě. Přechodu na beton se trochu obávala, ale nakonec se jí na něm daří.

Snad se na mě nebude Katka zlobit, řekla Krejčíková po vyřazení své deblové spoluhráčky

Číst článek

„Musím říct, že se necítím špatně. Nejsem ten typ člověka, který by říkal, že má teď životní formu. Možná na to vypadají výsledky, ale já bych to takhle nenazývala. Mám travnatý povrch ráda, a betonu jsem se děsila,“ přiznala Martincová.

„Rozdíl mezi nimi je opravdu hodně velký. Tenhle beton je specifický, je to sice tvrdý povrch, ale hodně se na něm míčky zadrhávají. A když přijde pomalý balon, tak se úplně zastaví. A míčky hodně skáčou do výšky. Na trávě je to úplně něco jiného,“ doplnila Martincová.

Ta se v semifinále utká s Belgičankou Greetou Minnenovou, zápas začne v 10.30 hodin. Pak Barbora Krejčíková nastoupí proti Číňance Wang Čchiang.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme