První tenisový ‚turnaj‘ v době koronavirové pauzy má vítěze. Trofej z toaletního papíru získal Hanfmann

Yannick Hanfmann se stal vítězem prvního tenisového „turnaje“ v době koronavirové pauzy. Zatímco profesionální sezona byla začátkem března přerušena, v německém městečku Höhr-Grenzhausen poblíž Koblenze se uskutečnila čtyřdenní exhibice pro osm domácích hráčů. Hanfmann, jemuž patří ve světovém žebříčku 143. místo, ve finále přehrál favorizovaného Dustina Browna, přemožitele Rafaela Nadala z Wimbledonu 2015.

Höhr-Grenzhausen/Německo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Yannick Hanfmann s trofejí pro vítěze tenisového turnaje v německém městečku Höhr-Grenzhausen. | Zdroj: Profimedia

Akci provázela přísná opatření. Hrálo se bez diváků, čárových rozhodčích i podavačů míčů, tenisté si na závěr nemohli podat ruce ani se v areálu vysprchovat. Každý odehrál za den dva zápasy podle upravených pravidel na dva vítězné zkrácené sety.

Virtuální tenisový turnaj ovládl Fritz. Američan na konzoli vybojoval 25 milionů, peníze věnoval dětem

Číst článek

Do finále postoupili Hanfmann i Brown shodně se dvěma porážkami, Hanfmann rozhodující duel vyhrál 4:2 a 4:0. Jako cenu dostal pár stovek eur. A také z recese roli toaletního papíru a tenisák s číslem 1.

Exhibici sledovali sportu chtiví fanoušci na celém světě živě díky přenosu Tennis Channelu. Druhý turnaj začne ve stejné hale ve čtvrtek, poslední díl pak v příštím týdnu.

V Česku by se měl tenis rozběhnout 26. května a s hvězdným obsazením. Svaz připravil na rozehrání seriál, který začne turnajem O pohár prezidenta ČTS na pražské Spartě. Účast přislíbily Petra Kvitová, Barbora Strýcová a kompletní daviscupový tým v čele s Jiřím Veselým.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme