Tenista Nadal by mohl na Turnaj mistrů dorazit jako světová jednička

Jako první si zajistil účast na tenisovém Turnaji mistrů a není vyloučeno, že na něj i dorazí jako světová jednička. Tenista Rafael Nadal má za sebou nejlepší polovinu sezony za poslední tři roky, navíc ve zbytku roku může ještě hodně bodů získat. Třeba i na trávě, která je dlouhodobě nejproblematičtějším povrchem pro španělského sportovce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenista Rafael Nadal | Zdroj: Reuters

Rafael Nadal má za sebou nejvydařenější Roland Garros. Svým soupeřům v Paříži povolil nejméně her za svou kariéru, v průměru jen pět na zápas, neztratil při tom ani set. A když takto podobně hladce vyhrával na antukovém grandslamu v minulosti, byl vzápětí hodně úspěšný také na tom travnatém ve Wimbledonu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenista Rafael Nadal už má v půlce roku jistý Turnaj mistrů.

Jenže od posledního titulu Španěla v All England Clubu uběhlo sedm let. A současný Rafael Nadal, byť má teď za sebou fantastický turnaj, připomíná:

„Od chvíle, kdy jsem tam měl problémy s koleny, od roku 2012 je pro mě hra na trávě velmi složitá. Uvidíme, jak mi budou sloužit kolena. Hra na trávě je velmi specifická. Musíte hrát níž. Těžiště jde trochu dolů. Máte menší stabilitu,“ vysvětluje Rafael Nadal, který od zmíněného roku 2012 opouští Wimbledon velmi brzy.

Loni dokonce nejslavnější turnaj úplně vynechal. Jen před třemi lety, shodou okolností také po triumfu v Paříži, uhrál aspoň 4. kolo, ale to rozhodně není výsledek, se kterým bývá Španěl spokojený.

Velká motivace

„Ale na trávě hraju rád, nikdy nevíte, co se tam stane. Můžu vyhrát první dva zápasy a může se to změnit, ale první kola jsou velmi nebezpečná. Tráva není moje specialita, ale mám velkou motivaci. Moje hra, můj styl, taktika, to, že jsem tak úspěšný na antuce, je jedna věc. Ale v hlavě mi zůstalo i to, že jsem tam hrál pět finálových zápasů,“ vzpomíná jednatřicetiletý Mallorčan na roky, které si fanoušci pamatují i jako období velmi silné sportovní rivality Nadala a Federera.

Ta teď po čase ožívá. Španěl i Švýcar vyhráli drtivou většinu velkých turnajů této sezony, Nadal je teď dokonce už druhý na světě, a pokud ho tentokrát v travnaté části sezony nezradí vlastní zdraví a bude hrát i dál, má vzhledem k velkým obhajobám současné jedničky Andyho Murrayho velkou šanci Brita na trůnu už v dohledné době vystřídat. 

Jaroslav Plašil, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme