Tenistce Plíškové pomohlo k překonání třetího kola i mentální rozpoložení

Na velkých turnajích se jí dřív nedařilo, ale to už teď nějakou dobu neplatí. Tenistka Karolína Plíšková se potřetí za sebou představí i ve druhém týdnu grandslamu a vděčí za to i nakonec hladké výhře nad Němkou Witthöftovou. S Karolínou Plíškovou si povídal reportér Radiožurnálu Jaroslav Plašil.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková je v osmifinále French Open

Karolína Plíšková je v osmifinále French Open | Zdroj: Reuters

Karolíno, gratuluji, potřetí za sebou jste na grandslamu ve druhém týdnu. Čemu za to vděčíte?
Děkuji. Vděčím za to hlavně US Openu, kde se to prolomilo. Od té doby, i když nehraju úplně nejlepší tenis, tak jsem schopná se přes to třetí kolo nějak přehoupnout. Do třetího kola nemáte nikdy nasazené soupeřky, takže možná i proto. Tím, že jsem mentálně dobře nastavená, se mi podaří třetí kolo překonat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tenistka Karolína Plíšková postoupila na třetím grandslamu v řadě do druhého týdne turnaje.

Říkala jste si, že je to sport a o nic nejde? Čím jste se tak mentálně nastavila?
Snažím se to tak brát, ale samozřejmě to tak nejde. Jsou to grandslamy, pro všechny je to strašně důležitý turnaj. Všichni se snaží a hrají tady nejlepší tenis. Tlak je tady obrovský. Prostě chci hrát a s tím, co mám, chci udělat to nejlepší v ten daný moment a zatím to vychází.

Řada vysokých holek ať už to byla Maria Šarapovová, nebo Garbině Muguruzaová tady dokázaly vyhrát a také asi bojovaly s lecčím podobným jako vy. Už věříte, že můžete s vaší hrou uspět i na antuce?
Samozřejmě o tom vím, že v minulosti byly vítězky takové, takže si určitě nedávám do hlavy, že bych neměla šanci. Zatím jsem ale teprve ve čtvrtém kole, takže chci dojít ještě dál. Myslím, že tím losem tam šance určitě je. Je to můj první lepší výsledek na antuce, takže zatím to není, že antuku miluju, ale už se to zlepšuje.

Teď vás čekají dva zápasy ve dvou dnech, což předtím nebylo. Co všechno už jste stihla po zápase udělat, abyste byla co nejlépe připravená?
Už mám všechno skoro za sebou, takže pojedu odpočívat. Tím, že jsem hrála první rundu a ani jsme nehrály tak dlouho, tak to nebylo tak strašně, takže budu zítra stoprocentně připravená. 

Jaroslav Plašil, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme