Tenistky si v Praze pochvalují organizaci turnaje. Jinde se o nás tak nestarají, říká Strýcová

Tenisový turnaj v pražské Stromovce táhne a těší se velké popularitě mezi návštěvníky. Tribuny jsou plné téměř každý den i proto, že na kurtech hraje mnoho českých tenistek. Jedním z důvodů, proč je turnaj oblíbený, je jeho organizace. „Starají se o nás skvěle,“ pochvaluje si Barbora Strýcová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Strýcová se rozloučila s Australian Open v osmifinále | Zdroj: Reuters

K dobré organizaci patří zajištění veškerého servisu pro hráčky. Včetně běžných věcí jako doprava, zázemí a služby masérů. Tenistka Barbora Strýcová si pochvalovala především ochotu a rychlost pořadatelů. „Péči máme úžasnou. Do minuty máme všechno, co potřebujeme," chválí sedmnáctá hráčka světového žebříčku.

„My jsme svým způsobem jejich. Na ostatních turnajích takovou starost ze strany organizátorů nemáme," dodává pro Radiožurnál. Strýcová ocenila především servis, dopravu na kurty nebo jídlo. Čeští pořadatelé ale nijak neupřednostňují jen české tenistky. Se stejnou kvalitou svou práci plní i v případě těch zahraničních.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitelka turnaje Kateřina Černošková o organizaci a Caroline Wozniacké

Největší hvězdou z ciziny je Dánka Caroline Wozniacká. Také bývalá světová jednička si jejich práci nemohla vynachválit. „Jsou výborní, odvádí skvělou práci," uvedla šestadvacetiletá tenistka. Chválila také publikum, které v Praze umí vytvořit výbornou atmosféru. Dostat hráčku jejího formátu na turnaj ve Stromovce může být složité.

V případě Wozniacké to ale neplatilo, což potvrdila ředitelka turnaje Kateřina Černošková. „Posílala jsem textovou zprávu jejímu otci, jestli je šance, že by hrála v Praze. Podívali se na program a ještě tentýž den mi psal, že mají zájem," prozradila Černošková, jak se zrodil start hráčky, která se stala první tenistkou ze Skandinávie, která kdy vedla světový žebříček.

 

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme