Martincová zahájila turnaj v Indian Wells výhrou. Kruegerovou porazila 6:2 a 7:6

Tereza Martincová zahájila prestižní turnaj v Indian Wells přezdívaný pátý grandslam vítězně. Proti sedmnáctileté domácí Ashlyn Kruegerové splnila roli favoritky a porazila ji 6:2, 7:6. Ve druhém kole českou tenistku čeká nasazená čtyřka a sedmá hráčka světového žebříčku Elina Svitolinová z Ukrajiny.

Indian Wells Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká tenistka Tereza Martincová

Česká tenistka Tereza Martincová | Foto: Eric Bolte | Zdroj: Reuters

Šestadvacetiletá Martincová si ve středu odbyla premiéru v hlavní soutěži v Indian Wells.

Začala ji proti hráčce až ze sedmé stovky žebříčku Kruegerové ztraceným podáním. Brejk si však vzala zpátky, přidala další a první set bez problémů získala.

Štěpánek si zahraje v Londýně, návrat k tenisu ale neplánuje. ‚Rodina je na prvním místě,‘ říká

Ve druhém otočila z 1:2 na 4:2 a mladou Američanku nakonec zdolala v tie-breaku 7:1.

Spolu s Martincovou, která je v nominaci na listopadový turnaj o Pohár Billie Jean Kingové v Praze, se v Indian Wells představí ještě dalších šest Češek. Karolína Plíšková je turnajovou jedničkou, Barbora Krejčíková trojkou a Petra Kvitová sedmičkou.

V pavouku jsou i stříbrná olympijská medailistka Markéta Vondroušová, Kateřina Siniaková a Marie Bouzková.