Berdych první turnaj po návratu na kurty nevyhrál, ve finále v Dauhá byl nad jeho síly Bautista Agut

Tomáš Berdych neoslaví svůj návrat na kurty turnajovým vítězstvím. Ve finále v katarském Dauhá nestačil ve třech setech 3:6, 6:4 a 3:6 na španělského tenistu Roberta Bautistu Aguta.

Aktualizováno Dauhá (Aktualizováno: 18:43 5. 1. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Berdych při finále turnaje v katarském Dauhá

Tomáš Berdych při finále turnaje v katarském Dauhá | Foto: Ibraheem Al Omari | Zdroj: Reuters

V prvním setu měl při svém servisu dlouho navrch Berdych, ale při šesté hře se španělskému tenistovi povedlo prolomit podání bývalé světové čtyřky.

Tomáš Berdych - Roberto Bautista Agut

Finále turnaje v katarském Dauhá jsme sledovali online

V následující hře svůj brejk potvrdil a při servisu českého hráče měl tři setboly, které ale Berdych zvládl odvrátit. Ten čtvrtý při podání Bautisty Aguta už se mu to nepovedlo a Španěl získal první sadu za 41 minut poměrem 6:4.

V té druhé se jako první dostal do brejkové příležitosti Berdych, kterou se mu podařilo na třetí pokus využít, a následně při svém servisu brejk potvrdil. Po zbytek druhého setu si český tenista držel podání a při prvním setbolu sadu ukončil.

Tu třetí rozhodující začal lépe španělský hráč, když využil hned svůj první brejkbol a sebral rodákovi z Valašského Meziříčí podání. V dalším gemu dokázal následně udržet to své, čímž získal rozhodující náskok a utkání při svém servisu ukončil.

Roberto Bautista Agut po výhře nad Tomášem Berdychem ve finále katarského turnaje | Foto: Ibraheem Al Omari | Zdroj: Reuters

Berdych byl po dlouhé pauze zaviněné zraněním zad v žebříčku ATP až na 71. místě, po finále v katarské metropoli by se měl posunout na 57. příčku. Na blížícím se Australian Open bude ale stále mezi nenasazenými hráči.

Španělský tenista vyhrál sedmý turnaj ve své kariéře. Naposledy se na okruhu ATP radoval z turnajového vítězství před dvěma roky v americkém Winstonu-Salemu, kde porazil Damira Džumhura z Bosny a Hercegoviny.

Po zápase se oba finalisté odhlásili z následujícího turnaje v novozélandském Aucklandu.

Not the result I want for the final but what a week and start of the year after 6months!!

20:18 – 05. 01. 2019