Turnaj mistryň bude hostit Šen-čen, porazil i Prahu. 'Je tam víc peněz,' rozumí rozhodnutí tenistky

Tenisový Turnaj mistryň v Praze nebude, alespoň ne v nejbližších 11 letech. Vedení ženského profesionálního okruhu totiž vybralo jako příštího pořadatele čínský Šen-čen, který od roku 2019 vystřídá Singapur.

Melbourne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková na Turnaji mistryň | Foto: Edgar Su | Zdroj: Reuters

„Na deset let? Ježkovy voči. Bůh ví, jestli se tam ještě dostanu, ale budu se snažit,“ reagovala na zvolení Šen-čenu jako pořadatel Turnaje mistryň Karolína Plíšková. Nic nemaskovala, jen protáhla oči nad délkou smlouvy. 10 let od roku 2019 může dost možná znamenat i to, že už si v jiném městě Turnaj mistryň nezahraje.

Karolínu Plíškovou a Lucii Šafářovou čeká vzájemný souboj, postupují i Strýcová s Berdychem

Číst článek

Ale volbě se nediví. „Myslím si, že jsme všechny čekaly, že to bude Čína, jsou tam peníze. Ale pro mě je Čína těžká, udělali hezký klub i kurt, ale nevím, jestli přijdou lidi, na turnaje moc nechodí. Ale mají peníze, tak jim nemůže nikdo konkurovat,“ říká 25letá Karolína Plíšková.

Překvapená z čínské volby není ani jedna z nejzkušenějších tenistek na okruhu Barbora Strýcová: „Je tam nejvíc peněz. Všechny na ty turnaje nadáváme, ale ty areály a hotely, kde bydlíme, jsou nádherné.“

Ale peníze nehrály úplně tu nejzásadnější roli, říká Lucie Šafářová, členka výboru tenistek, který dával vedení WTA doporučení.

„Nevolily jsme jako první peníze, ale i to, jak se může tenis marketingově rozrůstat. Nebylo to jednoduché rozhodnutí, kandidovala i Praha, což mě u srdce mrzí, ale nabídka Číny byla lepší, co se týče financí i stadionu s vlastním jménem. Bude to obrovská akce. Čína vždycky chtěla mít grandslam, takže Masters je rozumný krok,“ vysvětluje Šafářová.

Grandslamy jsou pevně rozděleny, mají svou tradici, kterou by i čínské peníze a podmínky těžko zásadním způsobem změnily. Ale dlouhodobé pořadatelství WTA Finals - největšího turnaje hned po Australian Open, Roland Garros, Wimbledonu a US Open, může být pro východ Asie také zajímavý.

Tento rok se ještě osm nejlepších singlistek a deblových párů představí v Singapuru, následujících deset let v čínském Šen-čenu, Turnaj mistryň tam bude mít na začátku rekordní dotací 14 milionů dolarů, dvojnásobnou než teď, tenistky budou hrát v areálu pro 12 tisíc fanoušků.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme