Tenistky Marie Bouzková a Karolína Muchová si poprvé zahrají v hlavní soutěži US Open

České tenistky Marie Bouzková a Karolína Muchová zvládly na US Open kvalifikaci a poprvé si zahrají hlavní soutěž na grandslamu. Dvacetiletá Bouzková ve třetím kole zdolala Španělku Georginu Garcíaovou 6:2, 6:7, 6:2 a Muchová porazila Kanaďanku Francois Abandaovou 6:4, 6:2.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marie Bouzková nastupuje na kurt

Marie Bouzková nastupuje na kurt | Foto: Jaroslav Plašil | Zdroj: Český rozhlas

Bouzková, které ve světovém žebříčku patří 171. místo, usilovala o start na některém z grandslamových turnajů pošesté. Poprvé se dostala až do třetího kola a šanci v New Yorku, kde v roce 2014 slavila juniorský titul, nepromarnila.

Kvitová začne US Open proti Wickmayerovové, Plíškovou čeká v 1. kole Dijasová

O dva roky starší Muchová, jež figuruje v pořadí WTA na začátku třetí stovky, hrála grandslamovou kvalifikaci počtvrté. Letos marně zkoušela štěstí na Roland Garros a ve Wimbledonu. Do třetího kola došla až nyní a šanci proměnila.

V předchozích dnech skončila vítězka čtyřhry na newyorském grandslamu Lucie Hradecká, která ve třech setech podlehla Moně Barthelové.

Z českých tenistů nepostoupil do hlavní soutěže žádný, když se o to pokoušeli mimo jiné Lukás Rosol, Adam Pavlásek nebo Václav Šafránek.