‚Tenisové matky‘ září na US Open. Bulharka Pironkovová ve čtvrtfinále vyzve Serenu Williamsovou

Na grandslamovém US Open se letos náramně daří „tenisovým matkám“. Do turnaje jich zasáhlo devět, a hned třetina z nich bude v New Yorku bojovat o postup do semifinále. V profesionální éře jde o nevšední událost a hodně výjimečný je hlavně příběh Bulharky Cvetany Pironkovové.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bulharská tenistka Cvetana Pironkovová | Foto: AP/Seth Wenig | Zdroj: ČTK

Asi si ještě pamatujete vítězné wimbledonské tažení Petry Kvitové z roku 2011. Právě Cvetana Pironkovová byla její čtvrtfinálovou soupeřkou. Na trávě hrát uměla, vždyť v předchozí sezoně byla i v semifinále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na grandslamovém US Open se letos náramně daří „tenisovým matkám“. Více v příspěvku Jaroslava Plašila

Podobně obávanou protihráčkou je v neděli třiatřicetiletá Bulharka i na současném US Open. Na prvním grandslamovém turnaji, který po třech letech díky chráněnému žebříčku pro tenistky po mateřské pauze hraje.

Dlouhou dobu ji zaměstnávala hlavně péče o syna. Možná i proto teď hraje podobně nebo ještě lépe než třeba před deseti lety.

„Už se tak nedívám jen na sebe. Hlavní pozornost směřuje na dítě a tuším, že je to dobrá věc. Jsem mentálně odolnější a znám lépe své tělo,“ přiznává Pironkovová. Ale nejen péče o dvouletého syna z ní dělá lepší tenistku. Na návrat se zhruba tři čtvrtě roku tvrdě připravovala.

‚Byla jako zeď, všechno mi vracela.‘ Muchová do čtvrtfinále US Open přes Azarenkovou neprošla

Číst článek

„Po návratu k tenisu jsem musela trénovat hodně věcí, hodně jsem se věnovala servisu. Mentálně jsem teď jinde, nenakládám si na sebe takový tlak. Hra je teď pro mě hlavně zábavou, ale dřina z minulosti se vyplatila. Dost jsem makala i na fyzičce,“ vypráví tenistka, které také pomáhají rady otce Kirila Enčeva a herní tréninky s o čtyři roky starším bratrem.

Enčo Pironkov je už odmalička častým spoluhráčem bulharské tenistky, která se ve středu utká o postup do semifinále US Open s nejslavnější matkou na profesionálním okruhu - Američankou Serenou Williamsovou.

„Ona je samozřejmě legenda, psychicky i fyzicky výjimečně silná. Má všechno,“ říká Pironkovová před zápasem s majitelkou 23 grandslamových trofejí z ženského singlu.

Vítězka tohoto souboje může narazit v semifinále na další úspěšnou tenisovou matku, to pokud Běloruska Viktoria Azarenková porazí Belgičanku Elise Mertensovou. Mezi nejlepšími čtyřmi už jsou Japonka Naomi Ósakaová a domácí Jennifer Bradyová.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme