V posledním gamu mě tlačil vítr, říká Plíšková. Paříž zdravila česky

Téměř dvě hodiny trvala čtvrtfinálová bitva Roland Garros mezi Karolínou Plíškovou a Caroline Garciaovou. Do semifinále se dostala Češka, která v rozhovoru pro Radiožurnál tuší, že ji čeká nejtěžší zápas v životě. V sázce bude post světové jedničky.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karolína Plíšková

Karolíno, moc gratulujeme. Kolik už vám na telefon naskočilo blahopřání?

Pár jo, pár zpráv jsem na telefonu měla jak od rodiny, tak od kamarádů a vůbec lidí z Česka, co to sledují. I od sponzorů, to určitě potěší.

Plíšková je v semifinále Roland Garros. Čeká ji přímý souboj o post světové jedničky

Číst článek

Na kurtu jste v pozápasovém rozhovoru zdravila v češtině, to tu nebývá obvyklé. Jak vás to napadlo?

Mě to nenapadlo. Bývalý hráč Santoro, který se mnou dělal rozhovor, mě požádal, jestli bych neřekla pár slov v češtině. Mimo mikrofon mi řekl, jestli bych nemohla pozdravit české fanoušky. Jde to i u nás v televizi, ale nevím, jestli byl ten rozhovor vidět.

Čtvrtfinálový zápas byl ohromný boj, možná velké nervy. Přesto vás trenér Kotyza chválil za velkou odvahu v závěru.

Poslední game jsem chtěla zahrát agresivněji. Byla jsem na straně po větru, takže jsem měla výhodu, že mě vítr tlačil, takže jsem chtěla zkusit zahrát agresivněji. Zahrála jsem obíhaný forhend, vítězný return a i na mečbol jsem hrála docela aktivně.

Bylo potřeba přidat a zkusit ji zmáčknout, když servírovala na 5:5, aby zůstala v zápase. Nezaservírovala tak dobře jako do té doby. Nedala moc prvních servisů, takže jsem se to snažila využít.

Vaší další soupeřkou bude Simona Halepová. Říká se o ní, že antuka je její nejlepší povrch. Navíc všichni připomínají, že můžete být světovou jedničkou, když dosáhnete na finále.

Samozřejmě o tom vím, ale přede mnou je jeden z nejtěžších zápasů letos. Je to pořád stejně daleko, jako to bylo na začátku turnaje. Nechci si to dávat do hlavy, bude to těžký zápas. Budu muset hrát hodně dobře. Ona toho vyhrála na antuce hodně, tady si kdysi zahrála finále. Určitě to bude těžký zápas, ona taky hraje o to, aby se dostala na první místo.

Jaroslav Plašil, vm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme