V šatně jsem brečela, vzpomíná Martina Navrátilová na návrat Petry Kvitové

Novou grandslamovou šampionku uvidí Martina Navrátilová na Roland Garros až v sobotu, ale jednu bývalou moc ráda potkala hned na začátku turnaje. Návrat Petry Kvitové byl pro tenisovou legendu hodně emotivní.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Navrátilová.

Martina Navrátilová. | Foto: Fotobanka Profimedia

Emoce na turnajích zažívá Martina Navrátilová běžně, ale tyhle pro ni byly speciální. "Rozbrečela jsem se, když jsem ji viděla v šatně. Všichni jsme brečeli," vzpomíná pro Radiožurnál s několikadenním odstupem Martina Navrátilová na setkání s Petrou Kvitovou.

Roland Garros bude mít dvě vítězky, říká po vypadnutí Kvitové trenér Vaněk

Číst článek

Bývalá světová dvojka se po téměř půlroční absenci v Paříži vrátila na kurty, a dokonce i jeden tenisový zápas vyhrála, když přešla přes Američanku Boserupovou.

„Bylo to fantastické. Vůbec jsem netušila, že Petra může hrát. Myslela jsem, že přijela na nějakou tiskovku, možná dělat rozlosování. Pak vidím, že přijela s raketami, tak jsem byla nadšená. Všichni jsme moc rádi, že to takhle dobře dopadlo," přiznala Martina Navrátilová.

Tenisová legenda si všimla i vstřícnosti pořadatelů, kteří se snažili Petře Kvitové plnit přání při plánování zápasů. A prý to jen dokazuje, jak oblíbenou tváří sedmadvacetiletá Češka je.

Tráva jí bude sedět ještě líp

„Je to fantastická osobnost, člověk a navíc tenistka. Zasloužila si to, pořadatelé jí pomohli. A doufejme, že na trávě jí to bude sedět ještě líp," věří Navrátilová.

Dnes se může dočkat velkého sportovního úspěchu jiné české tenistky. Karolína Plíšková bude hrát proti domácí Garciové o postup do semifinále Roland Garros a Martina Navrátilová u toho nebude chybět.

Jaroslav Plašil, VM Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme