Wimbledon 2017 jako začátek velké sportovní rivality PK a KP

Ženskému okruhu schází velká jména. WTA nemá hvězdy, které by se pravidelně přetahovaly o ty největší tituly. Na velkých turnajích se častěji prosazují nenasazené hráčky. Fanoušci sledují překvapení a rychlé konce favoritek.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková | Zdroj: Reuters

I tak se část tenisové veřejnosti dívá na současnou éru, která je i kvůli těhotenství a přestávce nedávno dominující Američanky Sereny Williamsové dost možná nejvyrovnanější a nejméně předvídatelná v historii. Nedá se ale říct, že by byla slabší. Naopak. Vždyť stačí vzpomenout na tři stovky vítězných úderů senzační šampionky posledního Roland Garros Jeleny Ostapenkové z Lotyšska. Jak by řekli "Cimrmani", kam se hrabe Nadal, to se nedá srovnat.

Můžeme se podívat na kariéry někdejší kanadské komety Eugenie Bouchardové nebo Italky Sary Erraniové. Ještě před lety se obě stabilně držely v top 10, teď se z různých důvodů už dlouho marně snaží o návrat do špičky. Jak složité je dnes dostat se zpátky mezi absolutní elitu, když člověka brzdí i sebemenší zdravotní potíže, zjišťuje opakovaně Lucie Šafářová.

Pravděpodobná finálová dvojka 

Ženy, které se i za těchto podmínek po delší dobu (více než dva roky) objevují mezi těmi nejlepšími, zasluhují obdiv, a zejména české fanoušky může těšit, že jsou mezi nimi Karolína Plíšková a navzdory šílené životní zkušenosti a pětiměsíční pauze i Petra Kvitová. Obě mají leccos společného, vysoké postavy, výměnu koučů, pojí je společné bitvy v úspěšném fedcupovém týmu, každá teď vyhrála po jednom z přípravných turnajů před Wimbledonem.

Plíšková má nejblíž k tomu, aby se stala první českou světovou jedničkou

Číst článek

Řada expertů i fanoušků mluví o duelu dvou zmíněných Češek v All England Clubu jako o té nejpravděpodobnější variantě pro letošní finále. Samotné české tenistky teď optimismus a velká očekávání krotí. Když Petra Kvitová se svým týmem dorazila do pronajatého domku ve Wimbledonu, udělala nákup jen do pondělí, právě do svého prvního zápasu. Karolína Plíšková se chce dostat aspoň do druhého týdne, k čemuž měla v Londýně zatím pokaždé hodně daleko. Přesto existuje dost důvodů hledat mezi zdejší zelenou i trochu té růžové.

'Šampionství' má v sobě

Karolína Plíšková je nejblíže, co kdy byla od pozice světové jedničky, hraje stabilně a stále se zlepšuje. Petra Kvitová vyhrála boj o život a na ten tenisový se teď dívá s mnohem větším nadhledem, což může dát dvojnásobné grandslamové šampionce důležitou nadstavbu. "Šampionství" má v sobě, chladnější hlava jí pomůže k větší herní vyrovnanosti, i kdyby v prosinci pořezaná a operovaná ruka nebyla úplně stoprocentní. 

Kvitová s trenéry překonává rekordy v 'nožičkování'. Břišní svaly posiluje smíchem

Číst článek

Teď po dvou turnajích to třeba zní troufale, ale také Kvitová touží být nejlepší ženou světového žebříčku, vždyť i kvůli tomu se tak moc snažila o návrat. A takový boj dvou reprezentačních spoluhráček o první pozici  se sportovní rivalitou v pozitivním slova smyslu by mohl v budoucnu obě hráčky ještě posouvat. Jedné je 25 let, druhé 27 let, obě mohou mít nejúspěšnější léta teprve před sebou, bez ohledu na to, jak teď dopadnou na právě začínajícím Wimbledonu. 

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme