‚Servis je zbraň,‘ tuší Jiří Veselý. Wimbledonský osmifinalista nechce Nadala pustit do tempa

Takzvané „Manic monday“ ve Wimbledonu může tenistům připravit i výjimečné zážitky. Třeba jediný český singlista na turnaji Jiří Veselý se utká s hráčem, kterého mohl obdivovat ještě jako školák. Teď si se světovou jedničkou Rafaelem Nadalem zahraje o postup do čtvrtfinále.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Rafova hra je tak fyzicky náročná, že je neuvěřitelné, že to dokáže na takové úrovni držet deset dvanáct let,“ říká na Radiožurnálu před zápasem se světovou jedničkou Jiří Veselý.

Když si to budu chtít užít, proberu se v šatně. Půjdu vyhrát, těší se Veselý na osmifinále s Nadalem

Číst článek

Není to úplně ten samý Nadal, kterého začal Veselý jako starší školák či dorostenec vnímat, ale stylem hry stále dost podobný borci, který v letech 2008 a pak ještě 2010 slavný Wimbledon vyhrál.

„Jsem starší a v nohách mám víc kilometrů, ale obecně platí, že to důležité se moc nezměnilo. Postupem času jsem samozřejmě musel trošku upravovat svojí hru, ale nejsou to moc velké změny. Pravděpodobně je to velmi podobné,“ potvrzuje Rafael Nadal.

Travnatý povrch ve Wimbledonu je podle častého názoru hráčů či trenérů pomalejší než před nějakými patnácti lety, i to typickému antukáři pomáhalo v tom, aby na něm mohl uspět.

Přesto se v historii našlo hned několik žebříčkově mnohem horších tenistů, kteří slabší den Španěla zkombinovali s vlastními výjimečnými výkony a Nadala senzačně vyřadili. Povedlo se to Lukáši Rosolovi, Brownovi z Německa či Müllerovi z Lucemburska.

Všichni při tom výtečně servírovali a dali jistý návod i Jiřímu Veselému. „Rafa je odzadu velmi nepříjemný a letos tu zatím hraje v neuvěřitelné formě. Moc šancí soupeřům nedal. Na druhu neměl zatím žádného soupeře, který by dobře podával. Na tyhle hráče je servis určitě zbraň, člověk jim nedá moc výměn a rytmus, který potřebují,“ poodhalil český osmifinalista svůj taktický plán.

„Zápasy, které tu prohrál, byly s hráči, kteří zkracovali výměny a nenechali ho tvořit, to bude určitě jedna z cest. Já nemám co ztratit, můžu do toho jít úplně naplno. Když se to podaří, bude to bomba. Když ne, vůbec nic se neděje,“ těší se na zápas proti Rafaelu Nadalovi JIří Veselý.

S Rafaelem Nadalem bude hrát poslední zápas pondělního programu na centrálním dvorci, server iROZHLAS.cz osmifinále nabídne v online přenosu. 

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme