‚Nebýt spokojená a chtít víc.‘ Květa Peschkeová se chystá na sedmé grandslamové semifinále ve čtyřhře

Prozrazovat věk u ženy není obvyklé, ale česká tenistka Květa Peschkeová je na ten svůj pyšná. Hlavně tedy na to, co v něm ještě na kurtech dokáže. I ve čtyřiceti třech letech může bojovat s nejlepšími deblistkami světa a teď ve Wimbledonu bude usilovat o postup do grandslamového finále.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Už několikrát chtěla skončit, ale v tomto roce ji to snad ani nemohlo napadnout. V lednu začala hrát s o devatenáct let mladší Američankou narozenou v Brně Nicole Melicharovou a byla to zřejmě šťastná volba.

Přehrát

00:00 / 00:00

Květa Peschkeová si zahraje s Nicole Melicharovou semifinále Wimbledonu. Přímo v Londýně s nimi mluvil Jaroslav Plašil

Na jaře spolu vyhrály turnaj v Praze, zlepšují se i na grandslamech. A teď jsou v semifinále na tom travnatém, na kterém Květa Peschkeová dosáhla v roce 2011 na titul.

„Byl to hezký rok, jsou to hezké vzpomínky,“ říká pro Radiožurnál Peschkeová a Nicole Melicharová vzpomíná, co v té době dělala.

„Mně bylo 17 let, trénovala jsem v Arizoně a nevím, jestli jsem hrála už v juniorské kategorii. To už je pár let zpátky,“ popisuje Melicharová.

Nyní už je tenistkou, která proplouvá mezi deblovou špičku a pomáhá Květě Peschkeové oddalovat myšlenky na konec kariéry.

„Nebýt spokojený a chtít víc a víc,“ představuje své motto tenistka, která mimo dalších úspěchů slavila také vítězství ve Fed Cupu, když tým Petr Pály vyhrál v roce 2011 v Moskvě.

Teď bude spolu s Melicharovou společně bojovat o postup do finále, o které budou o pár hodin později usilovat také další Češky, Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková.

Jaroslav Plašil Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme